Wtorkowy Przegląd Prasy

Samsung przeprowadzi inspekcje w 250 chińskich fabrykach… Wiemy więcej o wynikach Polkomtela… Google rezygnuje z reklam telewizyjnych… Gazety w sieci stają się płatne, czyli rusza system Piano… Windows 7 najpopularniejszy na stacjonarnych… Nadchodzi Super Wi-Fi… Zainteresowanie białostockim Inkubatorem Technologicznym…

COMPUTERWORLD

Słabnie sprzedaż serwerów w Europie

W drugim kwartale na świecie sprzedano 2,4 mln serwerów. To nieznacznie więcej niż przed rokiem. Sprzedaż rosła głównie w krajach azjatyckich oraz w Stanach Zjednoczonych. Dużo gorsza sytuacja dotyczyła rynku europejskiego. Sprzedaż serwerów w regionie Europy, Środkowego Wschodu i Afryki przyniosła wpływy niemal o jedną ósmą niższe niż przed rokiem.

Eliminują papierową dokumentację w mazowieckich urzędach

Jak informuje mazowiecki urząd marszałkowski, elektroniczny obieg dokumentów pomiędzy urzędami na Mazowszu oraz eliminacja dokumentacji papierowej mają być możliwe dzięki Elektronicznej Platformie Wymiany i Obiegu Dokumentów Administracji Rządowej Województwa Mazowieckiego. Koszt inwestycji wyniesie prawie 11,5 mln zł. Projekt ma się zakończyć pod koniec 2014 roku.

RZECZPOSPOLITA

Zainteresowanie białostockim Inkubatorem Technologicznym

15 dopiero rozpoczynających działalność innowacyjnych firm chce ulokować się w Białostockim Parku Naukowo-Technologicznym. Zgłosiły się one podczas pierwszej rekrutacji do Inkubatora Technologicznego tego Parku.

Wiemy więcej o wynikach Polkomtela

W notatce do inwestorów z 30 sierpnia analitycy Deutsche Banku ocenili wyniki Polkomtela operatora sieci Plus. Spodziewają się wzrostu kosztów pozyskania klienta (SAC), ale chwalą tzw. KPI, czyli kluczowe wskaźniki efektywności.

GAZETA PRAWNA

Samsung przeprowadzi inspekcje w 250 chińskich fabrykach. Pracują w nich dzieci?

Pod doniesieniach jednej z amerykańskich grup obrony praw człowieka Samsung Electronics przeprowadzi kontrole w 250 chińskich firmach, które są dostawcami południowokoreańskiego potentata w celu ustalenia, czy nie są w nich łamane podstawowe reguły prawa pracy.

Google rezygnuje z reklam telewizyjnych

Google w końcu skapitulował z nakłaniania telewizji do przyjęcia tej samej zasady przy emisji telewizyjnych reklam, jaką stosuje on przy banerowych reklamach w sieci. Próby trwały pięć lat, a o swej przegranej koncern poinformował w blogu.

WYBORCZA.BIZ

Gazety w sieci stają się płatne, czyli rusza system Piano

Trzy dzienniki ogólnokrajowe, 20 gazet regionalnych, 15 magazynów oraz Polskie Radio wspólnie pobierają opłaty za dostęp do swoich materiałów przez internet.

PULS BIZNESU

Windows 7 najpopularniejszy na stacjonarnych

Windows 7 jest najpopularniejszym na świecie systemem operacyjnym na komputery stacjonarne, wynika z danych Net Applications.

Nadchodzi Super Wi-Fi

"Super Wi-Fi", najnowsze rozwiązanie technologiczne umożliwiające emisję sygnału bezprzewodowego, wchodzi na amerykański rynek i generuje wysokie zainteresowanie w innych krajach m.in. w Wielkiej Brytanii oraz Brazylii.

NETWORLD

Oracle łata Javę, polscy specjaliści… znajdują dziurę w poprawce

Eksperci z polskiej firmy Security Explorations znaleźli poważną lukę w poprawce dla Java 7, którą koncern Oracle udostępnił w miniony czwartek. Z ich analiz wynika, że ów błąd można wykorzystać do ominięcia zabezpieczeń i uruchomienia w systemie złośliwego kodu.


TOP 200