Wtorkowy Przegląd Prasy

Padły systemy w Pekao, Kredyt Banku i Volkswagen Banku... Domeny rejestrujemy najszybciej w Europie... UPC Polska połknie Grupę Aster za 2,4 mld zł... MSZ wysupła kilkanaście milionów złotych na system IT... Vodafone wyjdzie z Polkomtelu?... Facebook oferuje zmianę profilu... Grupowe zakupy szansą dla portali... Grubsze portfele polskich prezesów...

COMPUTERWORLD

Wirtualizacja coraz bardziej dojrzała

Pierwsza fala zachwytów nad możliwościami wirtualizacji już minęła. Teraz biznes bardziej świadomie podchodzi do korzyści wynikających z zastosowania tej technologii.

Zobacz również:

  • Wirtualizacja aplikacji
  • Mowa nienawiści to duży problem Facebooka

Krótki podręcznik wirtualizacji

Jak poruszać się w świecie wirtualizacji infrastruktury serwerowej w małej i średniej firmie?

Wirtualizacja zamiast modernizacji

W wielu firmach wykorzystuje się starsze systemy i aplikacje, które do niedawna wymagały pracy na dedykowanej maszynie. Brak wsparcia dla nowego sprzętu może być jednym z powodów do ich wirtualizacji.

6 innowacyjnych centrów danych

Na rynku centrów przetwarzania danych od pewnego czasu panuje moda na tzw. "green IT", czyli przyjazność środowisku naturalnemu. Zobacz, jakie energooszczędne rozwiązania zastosowano w niektórych nowoczesnych ośrodkach tego typu.

RZECZPOSPOLITA

Grubsze portfele polskich prezesów

W 2010 r. szefowie dużych firm zarobią średnio o ponad 5 proc. więcej niż w kryzysowym ubiegłym roku.

Pacjenci i lekarze w sieci

Internet rewolucjonizuje relację pacjent - lekarz. Pozwala zasięgać informacji o chorobach i lekach, wybierać najlepszych specjalistów i sprawdzać opinie o nich innych pacjentów.

Ostatnie duże rozdanie dotacji

Budżet konkursów, które zamierza ogłosić w 2011 roku PARP, wynosi ponad 1,6 mld zł.

Grupowe zakupy szansą dla portali

Serwisy umożliwiające sprzedaż usług ze sporymi zniżkami przeżywają złoty okres. Podbijają także polski rynek.

Facebook oferuje zmianę profilu

Największy portal społecznościowy świata zmienił wygląd strony profilowej. To dopiero początek nowości.

Cyfryzacja po nowemu

Dzisiejsze rozmowy mogą zmienić kształt naziemnej telewizji cyfrowej.

Vodafone wyjdzie z Polkomtelu?

Według brytyjskiego dziennika "The Observer" telekomunikacyjny gigant Vodafone zamierza pozbyć się udziałów w polskim operatorze komórkowym Polkomtelu. Vodafone chce za 24 proc. udziałów 800 milionów funtów. Jak podaje "Observer", szef Vodafone Vottrio Colao jest już podobno bliski ogłoszenia tej informacji.

GAZETA PRAWNA

Czarna seria awarii w bankach. Padły systemy w Pekao, Kredyt Banku i Volkswagen Banku

Po awariach w MultiBanku, mBanku, ING, Polbanku padły systemy w Pekao, Kredyt Banku i Volkswagen Banku. Instytucje tłumaczą to pracami udoskonalającymi. Eksperci - przedświąteczną aktywnością klientów.

Domeny rejestrujemy najszybciej w Europie

Lada dzień w Polsce zostanie założony dwumilionowy adres internetowy. Jednak połowa z nich nie jest wykorzystywana.

UPC Polska połknie Grupę Aster za 2,4 mld zł

Kablowy gigant będzie miał prawie 1,5 mln klientów. Fuzja ma mu pomóc w walce z największymi konkurentami - Telekomunikacją Polską i Cyfrowym Polsatem.

PARKIET

MSZ wysupła kilkanaście milionów złotych na system IT

Ministerstwo Spraw Zagranicznych chce usprawnić funkcjonowanie resortu. Dlatego chce kupić nowy zintegrowany system do zarządzania (klasy ERP).

Dlaczego sprzedaż Exatela się opóźni?

Jak napisaliśmy w poniedziałkowym "Parkiecie", sprzedaż spółki telekomunikacyjnego Exatela przez Polską Grupę Energetyczną opóźni się. PGE chciała sfinalizować transakcję przed końcem roku, ale w ostatnich dniach wydłużyła czas składania ofert do 4 stycznia.

NetWorld

Czy Quadroid zrobi podobną karierę co Wintel?

Termin "Wintel" oznacza, że mamy do czynienia z platformą obliczeniową opartą w warstwie sprzętowej na procesorach intelowskich, a w warstwie programistycznej - na systemie operacyjnym Windows. Do użytku wchodzi powoli inny termin - Quadroid, dotyczący tym razem smartfonów.

IDC: rynek dyskowych pamięci masowych ma się dobrze

Przychody na rynku dyskowych systemów pamięci masowej zamknęły się w III kwartale br. sumą 7 mld USD (porównując rok do roku wzrost o 18%), donosi IDG. Pojemność wszystkich takich systemów osiągnęła wartość 4299 petabajtów (o 65,2% więcej niż rok temu).

Oracle zapowiada Sparc Supercluster

Oracle zamierza nadal produkować serwery zaprojektowane przez przejętą na początku br. firmę Sun i zapowiada, że w przyszłym roku wprowadzi na rynek super wydajny, klastrowy system obliczeniowy Sparc Supercluster.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200