Wtorkowy Przegląd Prasy

"Cyfrowy" poniedziałek w Ameryce, czyli szał zakupów w Internecie... W tym roku sprzedaż komputerów wzrośnie o 14 proc... W UE powraca pomysł blokowania stron internetowych... Nielegalne transmisje w sieci odbierają przychody stacjom telewizyjnym... Sieć reklamy bezprzewodowej przebojem na NewConnect... UOKiK sprawdza oferty operatorów telefonii komórkowej... Kolejna awaria w banku... Internet wkrótce dostępny w nowych samochodach...

COMPUTERWORLD

Łatwiej zapobiegać niż leczyć

Przeciwdziałanie nadużyciom w firmach staje się coraz trudniejsze na skutek centralizacji wiedzy, informacji i danych biznesowych w systemach klasy ERP.

Zobacz również:

  • Jak nie dać się oszukać w Black Friday
  • Bezpieczeństwo? Bierzmy się do roboty...

Jak firmowe działy IT szpiegują pracowników

Zdarzają się przypadki, gdy zarząd firmy podejmuje decyzje o kontroli tego, co robią pracownicy. Zazwyczaj wykonawcą tej decyzji jest dział IT.

Dziesięć przepowiedni na przyszły rok

Koniec roku to sezon na śmiałe przepowiednie - Michael Friedenberg, wydawca amerykańskiej edycji CIO i CXO Media przedstawia swoje przewidywania dotyczące dziesięciu najważniejszych trendów, priorytetów i wydarzeń w 2011 roku w branży IT.

CERT Polska ostrzega przed atakami na VoIP

CERT Polska ostrzega przed zwiększoną aktywnością grup skanujących firmowe centralki VoIP. Ich ofiarą padają firmy na całym świecie, także w Polsce. Udany atak i przejęcie kontroli nad systemem telefonii internetowej firmy może oznaczać dla niej setki tysięcy złotych strat.

RZECZPOSPOLITA

Wideo rośnie, przychody nie

Nielegalne transmisje w sieci odbierają przychody stacjom telewizyjnym i wydawcom.

Kolejna awaria w banku

Klienci mBanku mieli zaksięgowane przelewy z błędnymi danymi.

Internet wkrótce dostępny w nowych samochodach

Dostęp do sieci w autach jest dziś niezwykle rzadko spotykany. Jednak według analityków firmy iSuppli pokładowy Internet i możliwość podłączenia do niego komputera czy telefonu zabranego do auta już wkrótce stanie się jedną z atrakcji, którymi na najbardziej zaawansowanych rynkach będą się chcieli wyróżnić producenci poszczególnych modeli.

GAZETA PRAWNA

Sieć reklamy bezprzewodowej przebojem na NewConnect

Ogólnopolska sieć reklamy bezprzewodowej ProxyAd podrożała na New Conect aż o 116 proc. w ciągu dwóch tygodni. Tydzień temu cena akcji spółki wyniosła 1,45 zł, co oznacza wzrost o 0,78 zł., w porównaniu do wartości z 8 listopada.

UOKiK sprawdza oferty operatorów telefonii komórkowej

Do Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów wpłynęło kilkaset skarg konsumentów na działania nieuczciwych operatorów telefonii komórkowej. Dodatkowo urząd regularnie przeszukuje strony internetowe typu sweep (sprzedających gadżety na telefony komórkowe, np. dzwonki czy tapety).

"Cyfrowy" poniedziałek w Ameryce, czyli szał zakupów w Internecie

W Ameryce trwa Cyber Monday (Cyfrowy Poniedziałek), jeden z najbardziej udanych dni zakupów w sieci. Wartość transakcji może przekroczyć 900 mln dolarów.

Gartner: w tym roku sprzedaż komputerów wzrośnie o 14 proc.

W tym roku na świecie sprzedanych zostanie ponad 352 mln komputerów. To o ponad 14 proc. więcej niż przed rokiem - wynika z prognozy firmy analitycznej Gartner.

WYBORCZA.BIZ

Czarna lista stron internetowych. Witryny będą blokowane w całej UE?

Powraca pomysł blokowania stron internetowych - tym razem nie w Polsce, ale w całej Unii. Projektem dyrektywy ma się wkrótce zająć Rada Unii Europejskiej.

PULS BIZNESU

Polkomtel oczekuje wyższego zysku niż w 2009 r.

Jarosław Bauc, prezes Polkomtela, największego w Polsce operatora telefonii komórkowej, spółka w bieżącym roku wypracuje zysj netto większy niż miało to miejsce w 2009 r. Wtedy to netto spółka zarobiła 1,1 mld zł. Przychody ze sprzedaży wyniosły natomiast 8,1 mld zł.

NetWorld

PBX ma się dobrze

Pogłoski o rychłej śmierci systemów telefonicznych PBX są mocno przesadzone - uważają analitycy Infonetics Research. Mimo nasilenia działań marketingowych producentów rozbudowanych rozwiązań Unified Communications, centrale oferujące jedynie część ich funkcji (TDM, IP PBX, modele hybrydowe) stanowią optymalny wybór dla wielu firm.

Unified Communication to naciąganie - przestrzega Gartner

Analitycy firmy Gartner ostrzegają, że technologia UC (Unified Communications; zunifikowana komunikacja) zasługuje na miano jednego z największych informatycznych trików (scam) ostatnich lat. Głównym powodem wydaje się fakt, że do tej pory nie dopracowano się dokładniej definicji tego terminu.

Mellanox kupuje Voltaire

Firma Mellanox ogłosiła dzisiaj, że za kwotę 218 mln USD przejmie firmę Voltaire. Obaj dostawcy znani są głównie z produkcji rozwiązań Infiniband (szybkie połączenia komputerowe), oferują również urządzenia Ethernet.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200