Windows 7 powtórzy historię XP?

3.Łatwa praca z siecią

Jeżeli pamiętamy czasy Windows NT 4.0 (albo Windows 95/98), to zapewne wiemy ile czasu trzeba było poświecić na konfigurowanie połączeń sieciowych - poszukiwanie sterowników, rozpracowywanie opcji protokółów itp. XP był już lepszy, ale nadal daleki od ideału. Natomiast w Windows 7 ustanowienie połączeń jest stosunkowo proste. Mechanizmy takie, jak np. Grupy Domowe, pozwalają użytkownikom domowym oraz z małego biznesu udostępniać drukarki prawie bez wysiłku (w porównaniu z wcześniejszymi wersjami).

Podobnie uproszczono ustawianie połączeń bezprzewodowych, a także przygotowanie publicznych lub prywatnych (albo domowych) sieci - poprzez ustawianie zaawansowane, zapewniające lepsze bezpieczeństwo online. Ponadto w połączeniu z Windows Server 2008 R2, Windows 7 może wykorzystywać zalety takich mechanizmów, jak BranchCache czy Direct Acces, zapewniających szybszy dostęp do danych i połączenia bez VPN.

4.Zarządzenie za pośrednictwem PowerShell

Możliwość użycia do zarządzania systemem powłoki PowerShell - zwłaszcza z możliwościami zdalnymi, które pojawiły się w wersji 2 - jest bardzo użyteczna dla administratorów. Ponieważ PowerShell wersji 2 zaprojektowano dla Windows 7, to zawiera on wszystkie zaczepy programowe do zarządzania. PowerShell 2 jest dostępny też dla XP i Vista, jednak do tych systemów nie ma wszystkich "zaczepów" i dlatego nie można go w pełni wykorzystać, tak jak w Windows 7.

Polecamy Microsoft: Windows 8 jest "klasy enterprise"

5. Lepsza wydajność

Windows 7 jest znacznie wydajniejszy w porównaniu z XP i Vista. Na laptopach dłuższa jest żywotność baterii, a wyprowadzenie z uśpienia czy z hibernacji zostało ulepszone. Windows 7 oferuje także mechanizm ReadyBoost - pozwalający na używanie pamięci USB do rozwiązywania problemów niedostatku pamięci operacyjnej, ulepszone wyszukiwanie i różne inne, pożyteczne ulepszenia.

Windows 8 - ulepszony Windows 7

Windows 8 to udoskonalony Windows 7. Wszystkie cenione cechy Windows 7 nadal są dostępne w Windows 8. Niektóre, mało przydatne, jak mapa sieci, zostały pominięte. Ponadto wiele mechanizmów Windows 7 zostało wzbogaconych. Przykłady to: File History, bezpieczne ładowanie systemu, wbudowana ochrona antywirusowa, Hyper-V 3 i PowerShell w wersji 3. Nadal są to jednak ulepszenia Windows 7. Jeżeli zdecydujemy się na przejście na Windows 8, to znajdziemy w nim te wszystkie mechanizmy, do których przyzwyczailiśmy się w Windows 7, a nawet więcej. Pozostawiając na boku wyzwania związane z nowym UI, reszta Windows 8 - tzn. cześć "odziedziczona" po Windows 7 - jest tak samo solidna.

Polecamy Pełny upgrade do Windows 8 - tylko dla użytkowników Windows 7?


TOP 200