We Wrocławiu powstanie centrum wsparcia QAD Enterprise Edition

Z roku na rok rośnie rola polskiego oddziału QAD jako regionalnego centrum kompetencji. Przemawia za tym m.in. potencjał rozwoju rynku.

"W Polsce nadal jest wiele firm, które nie dysponują zaawansowanymi systemami ERP. Druga rzecz to środki unijne - przedsiębiorcy naprawdę nauczyli się z nich korzystać. W 2010 r. odczuliśmy wzrost zapytań ofertowych od potencjalnych klientów, jednak kontraktów nie rodziło się tak dużo jak jeszcze kilka lat temu. Niezależnie od tego w Stanach Zjednoczonych taki potencjał wzrostowy to przeszłość" - mówi Jarosław Jaśkiewicz, dyrektor ds. produktu w polskim oddziale QAD.

Rozwój polskich struktur

Podkreśla on, że jednocześnie kryzys gospodarczy spowodował powrót do koncepcji przenoszenia ośrodków biznesowych do Europy Środkowo-Wschodniej. Polski oddział QAD od lat świadczy usługi strategicznego wsparcia dla partnerów firmy w tym regionie. QAD Polska odpowiada również m.in. za organizację szkoleń i transfer wiedzy na temat zmian funkcjonalnych i kierunków rozwoju systemu. Przedstawiciele firmy spodziewają się, że w 2011 r. nastąpi istotny wzrost obciążeń wynikających z tego tytułu i zapowiadają chęć zwiększenia zatrudnienia. We Wrocławiu powstać ma bowiem centrum wsparcia linii produktowej QAD Enterprise Applications w wersji Enterprise Edition.

Nowa linia to przede wszystkim zmiany przygotowane pod kątem obsługi działalności finansowo-księgowej specyficznej dla międzynarodowych firm produkcyjnych. Obecnie w skali świata z tej wersji systemu QAD korzysta kilkadziesiąt firm. Wiosną oprogramowanie to ma być oferowane - także w Polsce - w modelu usługowym. Na bazie tej wersji powstaje również ustandaryzowana wersja systemu przygotowana pod kątem potrzeb firm średniej wielkości i dostępna w modelu usługowym. "Czujemy, że jesteśmy gotowi do zbudowania zestandaryzowanego pakietu branżowego wyposażonego w zaawansowane mapy procesów zawierające know-how niezbędne do sprawnego, procesowego zarządzania firmami z kilku określonych branż" - podkreśla Artur Sawicki, dyrektor sprzedaży w QAD Polska.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200