We Wrocławiu powstanie centrum wsparcia QAD Enterprise Edition

Nowością będzie również metodologia wdrożeniowa pozwalająca na skrócenie czasu typowego wdrożenia do kilku miesięcy. Niewykluczone, że w Polsce rozwijane będą usługi z zakresu zarządzania środowiskami aplikacyjnymi.

Planowanie, analityka i wiedza

W przyszłości prace rozwojowe dotyczące QAD Enterprise Applications będą koncentrować się głównie na modernizacji oprogramowania pod kątem technologicznym, standaryzacji procesów i unowocześnianiu metodyk wdrożeniowych. Wiosną oprogramowanie QAD Enterprise Applications zyskać ma m.in. nowe mechanizmy związane ze średniookresowym i krótkoterminowym harmonogramowaniem produkcji. Mają one pozwalać na uszczegółowienie procesów planowania produkcji z dokładnością do konkretnej zmiany lub dnia. To z kolei przełoży się na podniesienie elastyczności procesów wytwórczych.

Na marzec 2011 r. planowane jest też wprowadzenie na rynek nowego modułu analitycznego. "To napisany całkowicie od zera, bardziej elastyczny i ergonomiczny system Business Intelligence. Staramy się uzupełnić jego funkcje pewnymi gotowymi wskaźnikami, żeby zawierał w sobie jak najwięcej wiedzy" - zapewnia Artur Sawicki. Zmiany objąć mają także mechanizmy związane z optymalizacją przepływu wiedzy w organizacji. Do modułu workflow włączone zostaną m.in. nowe mapy procesów i dodatkowe funkcje z zakresu zarządzania obiegiem informacji.

Intensywnie rozwijany jest zintegrowany z systemem ERP portal logistyczny usprawniający zarządzanie łańcuchem dostaw. Na drugi kwartał zaplanowano szereg zmian funkcjonalnych. Wedle zapowiedzi, usprawnienia mają koncentrować się na rozszerzeniu możliwości komunikacji z partnerami biznesowymi oraz uporządkowaniu procesów logistycznych i optymalizacji łańcucha dostaw. Rozwijane będą też interfejsy pozwalające na zintegrowanie systemu z zewnętrznymi aplikacjami.


TOP 200