Wattpad pozwoli na dzielenie się twórczością. A co z logowaniem?

Wattpad Polska już jest i ma całkiem sporo użytkowników. Czy warto korzystać z tego serwisu?

Wattpad Polska / Fot. Materiały własne

Wattpad Polska / Fot. Materiały własne

Wattpad to serwis społecznościowy, ale nie taki jak Facebook czy Twitter. To przede wszystkim platforma storytellingowa, przeznaczona do dzielenia się historiami. Możemy tutaj zarówno czytać, jak i pisać własne historie - całkowicie za darmo. Wiele osób korzysta z Wattpad po to, aby zyskiwać opinie do swoich pierwszych historii, co jest pomocne np. przy pracy nad książką. Nie brakuje też użytkowników, którzy mają tutaj swoje portfolio i jeśli chcą pokazać swoją twórczość, kierują właśnie tutaj.

Wattpad działa także w j. polskim - jest odpowiednia wersja Wattpad Polska.

W serwisie możemy zamieszczać przeróżne treści, od powieści dla nastolatków po poezję i wszystko, co znajduje się pomiędzy.

Zobacz również:

  • Udostępniono bezpłatne narzędzie, które wykrywa treści generowane przez AI

Sprawdź: DevOps

Platforma początkowo została utworzona w Kanadzie, w 2006 r. Zaczynała jako miejsce z treściami należącymi do domeny publicznej, od Projektu Gutenberg, a potem stopniowo rozwijała się w kierunku platformy dla użytkowników. Obecnie na całym świecie korzysta z niej 90 mln użytkowników.

Nie brakuje przypadków, kiedy dana osoba zyskała tutaj sławę i jej dzieło przeczytał np. wydawca książkowy czy producent telewizyjny, by następnie zaproponować współpracę. Serwis nawet chwali się tym na stronie głównej, sugerując że "twoje oryginalne dzieło może być następnym wielkim hitem".

Zobacz: Filetracker

Ale czy jest też Wattpad bez logowania, czy też się rejestrować? Założenie konta jest wskazane. Bez niego możemy czytać większość treści, ale to by było na tyle. Można więc powiedzieć, że funkcjonalność jest dość ograniczona.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200