W Gliwicach odbędzie się zjazd stowarzyszenia światowych technopolii

W dniach 10-12 września br. w Gliwicach odbędzie się ósmy zjazd Światowego Stowarzyszenia Technopolii. Do Gliwic przyjadą przedstawiciele miast i ośrodków, które stawiają na rozwój technologii high-tech.

Światowe Stowarzyszenie Technopolii (World Technopolis Association - WTA) to międzynarodowa organizacja z siedzibą w Daejeon w Korei Południowej, do której należy kilkadziesiąt najbardziej zaawansowanych światowych ośrodków rozwoju. Członkowie rekrutują się głównie spośród państw Dalekiego Wschodu i Europy. Celem stowarzyszenia jest wymiana doświadczeń w promowaniu gospodarki opartej na wiedzy. Stowarzyszenie wspiera transfer technologii, zarządzanie inkubatorami i ośrodkami badawczo-rozwojowymi, zapewnia platformę konsultacji. Co dwa lata jeden z członków stowarzyszenia organizuje zgromadzenie ogólne, podsumowujące działania WTA. W tym roku organizatorem imprezy będą Gliwice, które są członkiem stowarzyszenia od 2005 r.

"To od wielu lat najważniejsze przedsięwzięcie międzynarodowe, które odbywa się w Gliwicach. Sama przynależność do WTA już sporo daje, a możliwość zorganizowania tutaj zgromadzenia ogólnego jest wyróżnieniem i okazją do zaprezentowania Gliwic, Polski i Europy naszym gościom - głównie z dalekiej Azji" - mówił prezydent Gliwic. Najważniejszym wydarzeniem zjazdu ma być konferencja poświęcona walce z kryzysem poprzez promowanie innowacji, która ma się koncentrować m.in. wokół praw patentowych. W programie jest też posiedzenie zarządu WTA, Forum Burmistrzów, Forum Rektorów, warsztaty UNESCO poświęcone zarządzaniu parkami technologicznymi, Dzień Nauki i Przemysłu, piknik rodzinny "Świat wirtualnej zabawy". Ósme Generalne Zgromadzenie Światowego Stowarzyszenia Technopolii zyskało patronaty prezydenta Bronisława Komorowskiego oraz wicepremiera, ministra gospodarki Waldemara Pawlaka.

Zobacz również:

  • Pierwsza konferencja Apple w tym roku już 8 marca
  • Zoom szuka szans na dalszy rozwój. Chce zainteresować klientów korporacyjnych
  • Cisco Live 2022: Innowacje napędzają nowoczesne przedsiębiorstwa
W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200