VMware zapowiada vCloud Hybrid Service i twierdzi, że buduje największą na świecie sieć SDN

VMware pracuje nad rozwiązaniem noszącym nazwę vCloud Hybrid Service i zapowiada, że będzie to w najbliższym czasie jej najważniejszy, można powiedzieć iż flagowy produkt. Firma informuje też, że vCloud Hybrid Service korzysta z jednej z największych sieci SDN (Software-Defined Networking), jaką do tej pory zbudowano na świecie.

Rozwiązanie vCloud Hybrid Service będzie oparte na architekturze sieciowej gwarantującej bardzo małe opóźnienia i będzie pracować zupełnie inaczej niż standardowe sieci (w których rolę węzłów sieci pełnią przełączniki wykorzystujące procesory x86), a większość zadań będzie realizowana przez warstwę programistyczną, a nie sprzętową.

Użytkownicy będą mogli budować swoje własne wirtualne sieci, instalować zapory oraz definiować polityki obowiązujące w danym środowisku sieciowym. Będą też mogli replikować takie sieci oraz usuwać je. Mówiąc generalnie, wszystkie operacje sieciowe, które w klasycznych sieciach są realizowane przez sprzęt, będą w rozwiązaniu firmy VMware scedowane na oprogramowanie i interfejsy API (Application Programming Interface).

Zobacz również:

  • Google ostrzega przed monopolem Microsoftu w chmurze
  • IDC: Wzrost popularności sieci SD-WAN wynika z wymagań dotyczących łączności w chmurze i atrakcyjności SASE

I tak np. użytkownik będzie mógł zbudować swoją własną sieć obsługującą pakiety wymieniane między firmową aplikacją a bazą danych funkcjonującą w chmurze. W ten sposób użytkownicy będą mogli przetwarzać dane nie lokalnie, ale w publicznej chmurze, wykorzystując przy tym tę samą platformę zarządzania VMware, którą stosowali w centrum danych. Projektując vCloud Hybrid Service firma zadbała też o bezpieczeństwo danych i wprowadziła do rozwiązania takie technologie, jak "load balancing" i "firewalling" i "segmentation".

Usługa vCloud Hybrid - którą testują obecnie wybrani przez VMware użytkownicy - będzie ogólnie dostępna w trzecim kwartale br.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200