VMware przedstawia nowe rozwiązania dla SDDC

VMware zaprezentował podczas konferencji VMworld 2013 serię nowych produktów i usług dedykowanych dla środowisk obliczeniowych SDDC (Software-Defined Data Center; programowo zdefiniowane centra przetwarzania danych). Są to cztery rozwiązania: VMware NSX, VMware Virtual SAN, VMware vCloud Suite 5.5 i VMware vSphere with Operations Management 5.5.

Architektura SDDC wprowadza do centrum danych technologie wirtualizowania zasobów oraz ich łączenia i automatyzacji. Najważniejszym, zaprezentowanym przez WMware produktem, jest VMware NSX. To platforma do wirtualizacji sieci, łącząca w ramach jednego rozwiązania funkcje Nicira NVP i VMware vCloud Network and Security, oferująca kompletny model łączności i bezpieczeństwa sieci (od warstwy 2 do 7) oparty na oprogramowaniu. VMware NSX może obsługiwać sieci mające przepustowość 1 TB/s, w ramach klastra złożonego z 32 hostów.

Kolejne rozwiązanie (VMware Virtual SAN) umożliwia stworzenie wirtualnej przestrzeni danych (łączącej dyski serwerów i pamięci flash) w ramach odpornego na błędy, wspólnego systemu magazynowania danych, opracowanego z myślą o maszynach wirtualnych. Podobnie jak VMware NSX, rozwiązanie VMware Virtual SAN opiera się na rozproszonej architekturze, umożliwiającej skalowanie usług magazynowych zgodnie z potrzebami aplikacji.

Zobacz również:

  • Centra danych Microsoftu przechodzą na technologię nuklearną
  • VMware wzywa do pilnej aktualizacji oprogramowania Aria for Network Operations

Pakiet VMware vCloud Suite 5.5 umożliwia klientom budowę i korzystanie z prywatnych chmur obliczeniowych vSphere, wykorzystując architekturę opartą na oprogramowaniu, zapewniając wirtualne usługi infrastrukturalne z wbudowanymi, mechanizmami, które automatyzują pracę, wdrażanie, konfigurację i sprawowanie kontroli nad aplikacjami zależnie od zdefiniowanych polityk.

Czwarte rozwiązanie (VMware vSphere with Operations Management 5.5) łączy w sobie platformę wirtualizacyjną vSphere z funkcjami monitorowania obciążenia procesów i kondycji systemu. VMware vSphere with Operations Management pozwala klientom optymalizować funkcjonowanie ich środowiska dzięki dynamicznym funkcjom nadzoru i konserwacji całego systemu.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200