Uniwersalna platforma WAP w sieci Era GSM

Bezpłatną platformę informacyjną Omnix, na wzór japońskiej usługi i-mode, uruchomił i udostępnił swoim abonentom operator sieci Era GSM - PTC.

Z rozbudowanego portalu internetowego można korzystać za pomocą telefonów z WAP oraz wykupioną w abonamencie przez klienta pakietową transmisją danych GPRS.

Porównanie z japońską usługą dotyczy jedynie podobieństwa w ściąganiu kolorowych obrazów oraz korzystanie z kilkudziesięciu serwisów (informacje sportowe, biznesowe, prasowe, najnowsze wydarzenia światowe i codzienne), zaś sama technologia bezprzewodowego komunikowania nadal opiera się na tradycyjnej europejskiej aplikacji WAP/GPRS.

Zobacz również:

  • Czy Discord to dobre narzędzie dla firm?

Korzystanie z tej usługi do 17 grudnia 2002 jest bezpłatne, ale operator zapowiedział pobieranie opłat po upływie okresu promocyjnego za korzystanie z poszczególnych wybranych serwisów, prawdopodobnie również na zasadzie opłaty abonamentowej.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200