UPC zainteresowana przejęciami konkurentów w Polsce

Dla kierownictwa tego operatora kablowego zakup sieci Aster byłby doskonałą inwestycją, jednak podejmując decyzje o akwizycjach UPC nie będzie kierować się wielkością podmiotów.

"Choć w ostatnich latach skupialiśmy się na rozwoju organicznym, jesteśmy gotowi rozważyć ciekawe propozycje zakupu, jednak rynek musi temu sprzyjać. Nasze inwestycje w Polsce są długofalowe, o czym świadczą wielomilionowe inwestycje w rozwój usług i sieci. Akwizycje zależą jednak od sytuacji na rynkach finansowych. Z jej powodu zastój w konsolidacji może potrwać nawet kilkanaście miesięcy" - powiedział w wywiadzie dla Wirtualnych Mediów Simon Boyd, prezes UPC Polska.

Simon Boyd podkreślił, że Liberty Global, do której należy UPC Polska jest zainteresowana akwizycjami na rynkach europejskich, a UPC - poprzez swego właściciela - chce aktywnie uczestniczyć w akwizycjach na polskim rynku. UPC zamierza jednak - podejmując decyzje, dotyczące akwizycji - kierować się nie wielkością podmiotów, lecz analizą aktywów i potencjału danej firmy. Prezes UPC Polska przyznał jednak, że dla firmy sieć Aster byłaby doskonałą inwestycją, przede wszystkim dla klientów z Warszawy, Krakowa i Zielonej Góry. Zakup ten zwiększyłby także pozycję konkurencyjną UPC wobec Telekomunikacji Polskiej, która coraz intensywniej rozwija się na rynku dostawców usług Internetu i telewizji.

Według danych PIKE, sieć kablowa Aster miała 8,5% rynku, a do UPC należało 23,3%.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200