Tylko u nas: Intel Penryn vs Core 2 Extreme - pierwsze testy

@ Szybsze ładowanie pamięci podręcznej - przesyłanie danych pomiędzy pamięcią podręczną L2, a rdzeniami procesora ma być przyspieszone prawie dwukrotnie. Ładowanie pamięci jest podzielone, a układy pobrań wyprzedzających poszczególnych rdzeni mają zarządzań przesyłem danych tak aby nie powstawały niepotrzebne opóźnienia.

@ Głębsze i szybsze przechodzenie w stan bezczynności. Nowe procesory mają być bardziej energooszczędne, a to dzięki dodaniu do dobrze już znanych stanów C0-C4 nowego Deep Power Down. Nie tylko nowy stan ma decydować o tym, że procesor zużyje mniej energii lecz także to, że przechodzenie pomiędzy poszczególnymi stanami ma być o wiele szybsze niż w układach Core 2 Duo.

@ Przyspieszenie funkcji wirtualizacji, w zależności od scenariusza od ok 25 do 75%

Tylko u nas: Intel Penryn vs Core 2 Extreme - pierwsze testy

Póki co najszybszy komputer z Penrynem jaki widzieliśmy - 4 rdzenie i 12 MB pamięci L2

W Pekinie mieliśmy okazję dokonać testów porównawczych trzech zestawów komputerowych przygotowanych przez Intela. Niestety nie było możliwe instalowanie własnych aplikacji testowych, nie mogliśmy też ingerować w sprzętową konfigurację obu platform. Mogliśmy za to sprawdzić jakie są konfiguracje platform i naszym zdaniem zostały one przygotowane rozsądnie, dając możliwość pokazania potencjalnej wydajności Penryna, takiego jaki trafi do sklepów. Podobne testy wykonywaliśmy na IDF-ie w USA przez premierą układów Core 2 Duo i trzeba przyznać, że redakcyjne testy w większości potwierdziły wyniki uzyskane podczas "kontrolowanych" prób konferencyjnych.


TOP 200