Twitter pokaże wreszcie, czy nasz tweet cieszy się zainteresowaniem

Twitter wdraża nowe rozwiązanie View Count, które pokazuje użytkownikowi, ile osób ogląda jego tweety, podobnie jak to robi szereg internetowych platform, takich jak np. serwis YouTube.

Grafika: Twitter

Rozwiązania zachwala w swoim tweecie sam Elon Musk, który napisał, „Funkcja pokazuje, że Twitter jest bardziej interesujący niż mogłoby się wydawać, ponieważ ponad dziewięciu na dziesięciu użytkowników platformy tylko czyta tweety. Nie tweetuje oraz nie odpowiada ani nie lajkuje”.

Wydaje się więc, że to właśnie Musk naciskał na to, aby platforma wspierała takie rozwiązanie. Chociaż dla niektórych użytkowników Twittera może to być frustrujące z prostego powodu. Dowiedzą się wtedy, że ich tweety nie cieszą się wcale takim zainteresowaniem, jak im się wydawało. Warto przypomnieć, że Twitter już obecnie wspiera rozwiązanie, która pokazuje bardziej szczegółowe dane dotyczące tweetów niż tylko polubienia czy retweety.

Zobacz również:

  • Pentagon blokuje terminale Starlink będące na wyposażeniu armii rosyjskiej
  • Udostępniono bezpłatne narzędzie, które wykrywa treści generowane przez AI

Gdy użytkownik kliknie pod opublikowanym tweetem opcję „View Tweet analytics”, może zobaczyć jak inni użytkownicy serwisu wchodzili z nim w interakcję. Może zobaczyć łączną liczbę wyświetleń, parametr nosi nazwę „Times this Tweet was seen on Twitter”. Jest to jednak mało precyzyjna informacja ponieważ Twitter nie podaje dokładnie co to znaczy, że tweet był oglądany. Nowa funkcja ma też tę zaletę, że wyświetlaną przez nią informację mogą oglądać wszyscy, a nie tylko właściciel konta.

Na obecnym etapie jeszcze nie wszyscy użytkownicy Twittera mają dostęp do tej funkcji.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200