Trudna rekrutacja

Jak wynika z przeprowadzonych w 23 krajach badań firmy Manpower, pracodawcy poszukują najczęściej specjalistów w dziedzinie sprzedaży, produkcji oraz techników.

Badanie przeprowadzono wśród niemal 33 tys. pracodawców. Ponad 40% z nich przyznaje, ż ma problemy z pozyskaniem odpowiednio wykwalifikowanych pracowników, zwłaszcza doświadczonych specjalistów z określonych branż.

Największe trudności ze znalezieniem wysoko wykwalifikowanej kadry mają pracodawcy z Meksyku, Kanady i Japonii, a najmniejsze z Indii. Zawody, w których rekrutacja sprawia na świecie największą trudność to: przedstawiciel handlowy, inżynier, technik, operator produkcyjny, wykwalifikowany pracownik fizyczny (tapicer, hydraulik, spawacz), specjalista IT, asystentka, księgowy, kierowca i wreszcie menedżer.

Zobacz również:

  • Najnowsze badanie dotyczące AI: praca będzie, ale będzie jej mniej
  • 10 błędów, które mogą zablokować innowacje IT

W Polsce pozyskanie pracowników sprawia pracodawcom mniejsze trudności niż na przykład w USA. Najczęściej poszukiwane zawody to przedstawiciele handlowi, specjaliści do spraw zakupów oraz asystentki.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200