To nowe narzędzie usprawnia proces projektowania aplikacji

Microsoft udostępnił użytkownikom oprogramowanie .NET Community Toolkit 8.0. To pakiet zawierający programistyczne narzędzia (takie jak interfejsy API i opisujące ich działanie przewodniki), który działają niezależne od określonej platformy interfejsu użytkownika i pozwalają deweloperom projektować aplikacje .NET.

Grafika: Microsoft

Zestaw narzędzi .NET Community Toolkit to projekt open source hostowany przez witrynę GitHub. Oprogramowanie .NET Community Toolkit 8.0 powstało w ramach wspieranego przez Microsoft programu .NET Foundation. Jak informują twórcy pakietu, jedną z najważniejszych wprowadzonych do niego nowości są zaktualizowane wersje narzędzi działających zgodnie z wzorcem MVVM (skrót od słów Model-View-View-Model).

W zestawie MVVM Toolkit znajdują się nowe generatory źródeł, które mają znacznie zredukować kod wzorcowy do konfiguracji aplikacji wykorzystującej MVVM. Generatory zostały mocno zmodyfikowane, tak iż działają dużo szybciej niż wcześniej. Uproszczono też proces pisania aplikacji w języku C, jak również funkcjonowanie interfejsów API komunikatora obsługującego działanie aplikacji MVVM.

Zobacz również:

  • ChatGPT jako dedykowana aplikacja na komputery Mac
  • Powstał nowy język programowania zorientowany na API
  • Informatycy z Polski nagrodzeni za rozwiązanie problemu logiki algorytmów#
W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200