Tieto tworzy 400 miejsc pracy w Szczecinie i Wrocławiu

Firma chce zatrudnić inżynierów oprogramowania z kompetencjami w zakresie języków Java, C/C++, C#, systemu Linux, jak również kierowników projektu, architektów systemów IT i testerów. W tym celu wynajmuje dodatkowe powierzchnie biurowe w Szczecinie i we Wrocławiu.

Czytaj też:

Możliwość rozwoju ważniejsza niż wysokość pensji dla młodych specjalistów IT

Wysokość pensji przestaje być już decydującym czynnikiem przyciągającym do firmy najlepszych specjalistów branży IT. Z raportu "Pasje Młodych Liderów IT" przygotowanego przez Tieto Polska wynika, że młodzi informatycy coraz większą wagę przywiązują do możliwości realizacji swoich pasji i zainteresowań oraz utrzymania równowagi pomiędzy życiem prywatnym i zawodowym.

"Zainteresowanie klientów realizacją projektów IT w Polsce utrzymuje się na wysokim poziomie. Aby sprostać ich wymaganiom powiększamy istniejące już zespoły programistów i tworzymy nowe" - mówi Michał Szostkowski, Country HR Manager w Tieto Poland. "Odpowiadając na potrzeby projektowe zleceniodawców z branż takich, jak telekomunikacyjna czy motoryzacyjna, zatrudniamy inżynierów oprogramowania z kompetencjami w zakresie języków Java, C/C++, C, systemu Linux na wszystkich poziomach doświadczenia, jak również kierowników projektu, architektów systemów IT i testerów" - dodaje.

Tieto ofertę kieruje do absolwentów i młodych programistów z całej Polski, zachęcając ich do podjęcia pracy w Szczecinie lub Wrocławiu. Firma oferuje jednocześnie materialną i organizacyjną pomoc w zmianie miejsca zamieszkania. W 2010 r. Tieto Poland zwiększyło zatrudnienie o 260 osób, część z nich przyjechała ze swoich rodzinnych miast do Szczecina i Wrocławia.

Zobacz również:

  • Słuchawki do pracy zdalnej - na te elementy warto zwrócić uwagę
  • Wzrasta znaczenie Bayer Digital Hub w Warszawie#

"To pozwala nam wierzyć, że w branży IT zmiana miejsca zamieszkania - ze względu na pracę - jest możliwa" - mówi Michał Szostkowski. "Na pracodawcy spoczywa jednak obowiązek zapewnienia kandydatowi, poza atrakcyjnym wynagrodzeniem i ciekawymi zadaniami, również dodatkowych benefitów. W tym celu, przy współpracy z urzędami miasta, promujemy lokalne społeczności, wpieramy pasje naszych pracowników, zarówno zawodowe, jak i sportowe, czy kulturalne. Nie zapominamy również o konieczności zachowania równowagi pomiędzy pracą a rozrywką i życiem rodzinnym, dlatego chętnie aranżujemy spotkania integracyjne, Mikołajki, czy Dzień Dziecka$" - przekonuje.

Tieto Poland zatrudnia obecnie ponad 1000 osób w biurach we Wrocławiu, Szczecinie i Warszawie. Ze względu na duże potrzeby rekrutacyjne firma angażuje się w liczne działania edukacyjne skierowane do uczniów, studentów i młodych programistów. W 2010 r. Tieto Poland przeprowadziło pierwszy konkurs dla studentów - Decode Tieto.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200