Teams będzie oferować nowe szablony prowadzenia wideokonferencji

Microsoft zapowiada, że doda do aplikacji Teams nową funkcję, dzięki której wyświetlane sesje będą bardziej czytelne i łatwiejsze w obsłudze, a użytkownicy będą lepiej rozpoznawalni. Podał nawet jej nazwę, która dobrze odzwierciedla cele jakie postawili przed nią jej projektanci: Dynamic View.

Teams będzie oferować nowe szablony prowadzenia wideokonferencji

Korporacja zapowiada, że funkcja zostanie wprowadzona do aplikacji instalowanych na desktopach pod koniec pierwszego kwartału tego roku. Jej głównym zadaniem będzie automatyczne dostosowywanie rozmiaru obrazów wyświetlanych podczas grupowych spotkań do aktualnie panujących warunków.

Użytkownik będzie też widzieć obok każdej osoby biorącej udział w spotkaniu suwak, który pozwoli mu regulować głośność wypowiadanych przez nią kwestii. Korporacja zamieściła już nawet na witrynie LinkedIn krótki film, na którym dokładnie widać, jak pracuje funkcja Dynamic View i jak bardzo ułatwia prowadzenie wideokonferencji.

Zobacz również:

Inna funkcja, pozwalająca użytkownikowi konfigurować niestandardowe sposoby wyświetlania spotkań, nosi nazwę Together Mode i wykorzystuje sztuczną inteligencję, która potrafi segmentować twarze uczestników spotkania i umieszczać ich we wspólnym wirtualnym pokoju, którym może być wykreowana ad hoc kawiarnia, sala konferencyjna czy inne pomieszczenie.

Według Microsoftu taki tryb prowadzenie wideokoferencji powoduje, że nie noszą one cech nudnych spotkań wideo, z jakimi mamy do czynienia w dobie pandemii.


TOP 200