Tandberg promuje ideę wideokonferencji i prezentuje nowe produkty

Tandberg (norweski dostawca rozwiązań telepresence oraz systemów do prowadzenia wideokonferencji) zorganizował w Warszawie seminarium "The New way of working", podczas którego zaprezentował swoje najnowsze rozwiązania w dziedzinie komunikacji wideo.

Tandberg chce w ten sposób popularyzować ideę wideokonferencji, która w jego opinii stanie się już niedługo standardem w większości firm. Podczas konferencji można było poznać możliwości flagowego produktu firmy, jakim jest Codec C90.

Tandberg promuje ideę wideokonferencji i prezentuje nowe produkty

C90

Rozwiązanie (które zdobyło niedawno prestiżową nagrodę na targach InfoComm) wchodzi w skład systemów telepresence oferowanych przez firmę Tandberg, zapewniając komunikującym się ze sobą stronom obrazy wideo o wysokiej rozdzielczości HD.

Zobacz również:

  • AI od Google tworzy trójwymiarowe obrazy ludzi
  • Google Meet z nową funkcją - 360-stopniowym wirtualnym tłem

Codec C90 umożliwia jednoczesne współdzielenie pięciu źródeł HD, a dzięki 12 wejściom sygnału wideo HD, 4 wyjściom sygnału wideo HD oraz wbudowanemu mikserowi dźwięku wyposażonemu w 14 wejść i 8 wyjść sygnału audio, kodek pozwala integratorom skalować elastycznie systemy wideokonferencji.

Tandberg pokazał też dwa mniejsze kodeki (C60 i C20) oraz nowe narzędzia (takie jak TANDBERG Video Compositor i Audio Console Tool), które wspierają funkcjonalności pozwalające tworzyć różne układy obrazów wideo, wykorzystując do tego celu możliwości obsługiwane przez wyżej wymienione kodeki.

Tandberg promuje ideę wideokonferencji i prezentuje nowe produkty
Tandberg zaprezentował też na konferencji opracowaną przez siebie, pierwszą na rynku kamerę internetową o rozdzielczości 720p HD (USB PrecisionHD), która współpracuje z oprogramowaniem TANDBERG Movi i Microsoft Office Communicator R2. To pierwsza na rynku kamera internetowa zapewniająca rozdzielczość 720p HD z możliwością rejestrowania 30 klatek na sekundę.

Urządzenie nie wymaga instalowania dodatkowych sterowników ani oprogramowania. Użytkownicy mogą ją podłączyć do portu USB i skorzystać z zainstalowanego na swoim komputerze oprogramowania. Podczas komunikacji z użytkownikami, którzy nie korzystają ze sprzętu HD, kamera USB PrecisionHD obsługuje szeroką gamę standardowych rozdzielczości.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200