Sztuczna inteligencja trafi do Wiadomości na Androida

Google zaimplementuje algorytmy sztucznej inteligencji do aplikacji do obsługi wiadomości SMS/MMS/RCS.

Google w pogoni za Microsoftem bardzo aktywnie inwestuje w sztuczną inteligencję. Wyszukiwarkowy gigant zapowiedział wprowadzenie rozwiązania Bard, a w międzyczasie wprowadza pomniejsze rozwiązania korzystające z dobrodziejstw AI.

Google pracuje nad funkcją Magic Compose
Źródło: Christian Wiediger / Unsplash

Google pracuje nad funkcją Magic Compose

Źródło: Christian Wiediger / Unsplash

W najnowszej aktualizacji aplikacji Wiadomości wprowadzona zostanie funkcja inteligentnych odpowiedzi Magic Compose.

Zobacz również:

  • Google udostępnia AI Gemma dla developerów
  • Z tych powodów wiadomości SMS powinny przejść na emeryturę
  • Samsung Galaxy S23 również otrzyma funkcje AI

Spółka zależna od Google - Alphabet, dąży do wprowadzenia AI do wszystkich swoich produktów. Aktualnie trwa wdrożenie AI w aplikacji do obsługi wiadomości SMS/MMS/RCS na Androida.

Aktualnie wdrożone rozwiązanie Smart Compose pozwala na sugerowanie adekwatnych odpowiedzi na otrzymane wiadomości. Całość wykorzystuje przetwarzanie maszynowe, które analizuje wątek składający się z ostatnich wiadomości.

Magic Compose - najnowsza funkcja odpowiedzi na wiadomości zastąpi w przyszłości Smart Compose. Rozwiązanie pozwala wybrać kilka form odpowiedzi, które przygotowuje sztuczna inteligencja. Poszczególne opcje różnią się formatem lirycznym oraz poziomem oficjalności.

Aktualnie funkcja Magic Compose otrzymała status Experimental, co oznacza, że jest w trackie rozwoju i początkowych testów. Google zastrzega, że generowane odpowiedzi przetwarzane są aktualnie po stronie serwerów należących do wyszukiwarkowego giganta, a nie na urządzeniu końcowym. Jest to istotna informacja z punktu widzenia bezpieczeństwa oraz prywatności użytkowników.

Firma nie informuje, kiedy rozwiązanie trafi do wszystkich użytkowników oraz czy w finalnej wersji AI przetwarzać będzie dane wyłącznie na urządzeniu.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200