Szansa na pracę w SAS Institute

Amerykański producent oprogramowania wspomagającego podejmowanie decyzji otwiera nowe centrum rozwoju oprogramowania w Warszawie. Początek akcji rekrutacyjnej już w marcu br.

SAS Institute zatrudnia na całym świecie ok. 9.000 pracowników, z których połowa pracuje w Stanach Zjednoczonych. Oprogramowanie SAS tworzone jest przez ponad 1.000 pracowników w centrach w Cary w Północnej Karolinie oraz w Indiach, Danii, Anglii i Niemczech. Nowe centrum w Polsce będzie początkowo zatrudniało około 20 pracowników.

"Zdecydowaliśmy się zainwestować w Polsce, głównie ze względu na prężne środowisko specjalistów zajmujących się systemami wspomagającymi podejmowanie decyzji. Jesteśmy pod wrażeniem ogromnego profesjonalizmu i wysokiej jakości osobistej naszych pracowników oraz ludzi zatrudnionych u naszych klientów. Polski oddział SAS jest od lat w czołówce najlepszych oddziałów firmy, a polscy użytkownicy SAS są bardzo szanowani w globalnym środowisku SAS za osiągnięcia i wkład w rozwój". - mówi dr James Goodnight, prezes i założyciel SAS Institute.

Zobacz również:

  • Wzrasta znaczenie Bayer Digital Hub w Warszawie
  • Polska jest dobrze przygotowana na pracę zdalną

Zarządzanie ryzykiem i kampaniami marketignowymi

Warszawskie Centrum Badawczo-Rozwojowe Oprogramowania SAS rozpocznie swoją działalność od utworzenia zespołów odpowiedzialnych za linie rozwoju dwóch rozwiązań: SAS Risk Management (zarządzanie ryzykiem) oraz SAS Marketing Automation (zarządzanie kampaniami marketingowymi). "Planujemy skorzystać z analitycznego potencjału Polski w tych zaawansowanych obszarach, gdzie umysł matematyczny w połączeniu z wiedzą z zakresu statystyki i ekonomii oraz doświadczeniem biznesowym prowadzi do wizji nowego oprogramowania." – mówi Keith Collins, dyrektor ds. technicznych w SAS Institute – "Poza ekspertami analitycznymi i biznesowymi liczymy również na pozyskanie zdolnych programistów, którzy wniosą nowy duch i nowe pomysły do ogólnoświatowego zespołu pracującego nad rozwojem SAS”. „Liczymy na to, że uda nam się pozyskać pasjonatów – błyskotliwych programistów i zdolnych specjalistów merytorycznych – którzy pomogą nam udowodnić, że polska myśl naukowa i techniczna może zająć znaczące miejsce w gospodarce światowej." – mówi Alicja Wiecka, dyrektor zarządzający SAS Polska, założyciel i szef polskiego oddziału od 11 lat sprawująca tę funkcję.

Warszawskie Centrum Badawczo-Rozwojowe Oprogramowania SAS będzie częścią polskiego oddziału SAS Institute Inc, dotychczas zajmującego się głównie sprzedażą, wdrożeniami, szkoleniami i wsparciem technicznym oprogramowania. SAS Polska aktualnie zatrudnia 120 pracowników. Firma jest jednym z najlepszych oddziałów SAS na świecie.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200