Szacunek motywuje pracowników

Traktowanie pracowników z respektem i szanowanie ich godności jest podstawowym warunkiem zatrzymania w firmie najlepszych ludzi, zwłaszcza na konkurencyjnym rynku pracy - wynika z badań Sirota Survey Intelligence.

Pracownicy, którzy nie czują się traktowani z należytym szacunkiem przez swoich pracodawców są trzykrotnie bardziej (63% wskazań) skłonni do zmiany pracy w ciągu dwóch lat, niż ci, którzy czują się traktowani godnie (17% wskazań).

Autorzy badania podkreślają, że pracownicy nie czują się dostatecznie szanowani, gdy menedżerowie ich nadmiernie eksploatują lub okazują obojętność. Niemal połowa przedstawicieli wyższej kadry menedżerskiej uważa, że szanuje swoich pracowników, podczas gdy jedna czwarta kierowników i tylko jedna piąta pracowników podziela ich zdanie.

Z badania wynika, że grzechy menedżerów to głównie zaniedbania polegające na niedocenianiu i nie nagradzaniu starań pracowników.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200