Symantec Endpoint Virtualization Suite na wiosnę

Spółka zapowiedziała zestaw narzędzi serwerowych służących do kontrolowania i dostarczania środowisk aplikacyjnych na desktop za pomocą elastycznego procesu wyposażania online.

Zestaw zawiera Symantec Workspace Streaming, Workspace Corporate, Workspace Remote, Workspace Virtualization i Workspace Profiles, które mogą być wykorzystywane - oddzielnie lub w połączeniu - do obsługi dostarczania środowisk aplikacyjnych na autoryzowane laptopy i desktopy.

Zestaw ma być udostępniony wiosną tego roku i łączy w sobie projekty własne oraz technologie uzyskane przez Symantec drogą przejęcia firm nSuite, AppStream i Altiris.

Zobacz również:

  • Wirtualizacja aplikacji
  • VMware Tanzu – nowoczesna platforma mikroserwisowa.

Symantec Workspace Corporate przeznaczony jest przede wszystkim dla wewnętrznego użytku w przedsiębiorstwach (np. w call center) i obsługuje możliwość jednokrotnego logowania (SSO - Single Sign-On) obejmującego metody biometryczne. Workspace Remote ukierunkowany jest na zdalny dostęp z przeglądarki i ochronę bramowa. Te dwa programy mogą łączyć aplikacje lokalne i zdalne w jedną przestrzeń roboczą, która zachowuje odpowiedni kontekst, kiedy użytkownik przemieszcza się z maszyny na maszynę. Natomiast Workslace Profile może być używany do oddzielania aplikacji od krytycznych danych.

Z kolei Workspace Virtualization jest w zasadzie byłym pakietem Altiris Software Virtualization Solution, przeznaczonym do zwiększania stabilności aplikacji i obsługującym wielu współbieżnych użytkowników w środowiskach obejmujących Microsoft Windows Terminal Server i Citrix, zapewniając izolowanie aplikacji.

Symantec Workplace Streaming (dawniej AppStream) zapewnia dostarczanie strumienia aplikacji na żądanie, pozwalając na używanie standardowych pakietów MSI Windows Installer przez konieczności ich przepakowywania.

Serwerowa architektura Endpoint Virtualization Suite pracuje na platformie Windows 2008 Server i pozwala na wykorzystanie usług katalogowych Active Directory i LDAP Server do ustalania uprawnień użytkownika.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200