Świat aplikacji biznesowych na Androida

Bazy danych

HanDBase Database Manager to narzędzie firmy DDH Software umożliwiające tworzenie małych baz danych na ekranie smartfona. Koszt aplikacji jest niewielki (10 USD).

Przydatnym rozwiązaniem może być Remote DB, autorstwa Glen Hughes. Aplikacja pozwala wysyłać zapytania w języku SQL (Microsoft SQL Server, MySQL, PostgreSQL, Sybase). Cena programu to 3 USD.

Zobacz również:

  • Wyjaśniamy czym jest SD-WAN i jakie są zalety tego rozwiązania

Wspomaganie kreatywności

W zestawie biznesowych rozwiązań dla platformy Android znajdują się narzędzia do tworzenia map myśli czy wymiany poglądów na wirtualnych tablicach (whiteboarding). Jednym z takich rozwiązań jest Kinesthetic Thinking Space Pro. Aplikacja, kosztująca 2 euro, zawiera w sobie wszystko, co jest potrzebne do wizualizacji swoich koncepcji. Pozwala na pełną integrację z podobnymi, rozbudowanymi aplikacjami, instalowanymi na komputerach PC (Freemind, Xmind, MindManager). W trakcie tworzenia mapy myśli można na bieżąco dołączać linki do stron WWW, oznaczać specjalnie najważniejsze wątki czy tworzyć katalogi sumujące poszczególne kreacje.

Groupboard firmy Group Technologies to aplikacja udostępniająca wirtualną tablicę, na której swoje pomysły może zapisywać do 5 osób jednocześnie (w bezpłatnej wersji programu). Aby skorzystać z opcji 15 lub 50 osobowej, należy uiścić opłatę od 10 USD do 20 USD miesięcznie.

Konferencje

Dzięki integracji systemu Android z Google Voice, stworzenie kilkuosobowej konferencji za pośrednictwem smartfona jest bardzo proste. Wystarczy założyć konto (bezpłatne), będące jednocześnie numerem dostępowym i pobrać aplikację Google Voice.

Zwolennicy innych rozwiązań mogą skorzystać z oprogramowania Cisco WebEx lub Fuze Meeting. Są to aplikacje bezpłatne, należy jedynie założyć konto u danego producenta.

Zarządzanie plikami i drukowanie

W przeciwieństwie do systemu operacyjnego Apple’a (iOS), Android pozwala na korzystanie z pamięci smartfona, jak ze zwykłej pamięci USB. Do prostego przeglądania zawartości pamięci nie są potrzebne dodatkowe aplikacje. Jeśli użytkownik chciałby przeprowadzić operacje na plikach może na przykład skorzystać z aplikacji Astro Pro (4 USD). W intuicyjny sposób pozwala ona przenosić, kopiować, kasować czy współdzielić pliki.

Ciekawym narzędziem jest Google Cloud Print. Za jego pomocą użytkownik smartfona może wysyłać polecenia do znajdującej się w firmie drukarki. Warunkiem poprawnego działania aplikacji jest działający PC, podłączony do firmowej sieci, który pośredniczy w wymianie danych na drodze smartfon-drukarka. Cloud Print działania obecnie wyłącznie na komputerach wyposażonych w system operacyjny Microsoft Windows. Przedstawiciele Google zapowiadają jednak, że wkrótce pojawią się wersje dostosowane do maszyn opartych na Linuksie i Mac-ów.

Polecamy również Aplikacje biznesowe na Androida - II część artukułu.


TOP 200