Student Politechniki Śląskiej w Gliwicach zwycięzcą konkursu Decode Tieto

27 kwietnia w szczecińskim Muzeum Techniki i Komunikacji odbyła się finałowa gala ogólnopolskiego konkursu programistycznego Decode Tieto. Zwycięzcą został Sławomir Pruchnik, student 3-go roku Automatyki i Robotyki na Politechnice Śląskiej. W nagrodę pojedzie na miesięczny staż do chińskiego oddziału firmy Tieto.

Kolejne miejsca zajęli Paweł Jasiurkowski z Politechniki Wrocławskiej i Anna Fularczyk z Politechniki Gdańskiej. Otrzymają oni staże w szczecińskim i wrocławskim biurze Tieto, sprzęt elektroniczny, oprogramowanie i prenumeraty branżowych czasopism. Aby dostać się do finału, zwycięzcy musieli najpierw zmierzyć się z przeszło 600 konkurentami z całego kraju, w teście sprawdzającym wiedzę i umiejętności w zakresie programowania a następnie napisać specjalny program komputerowy sterujący wirtualnym samochodem podczas wyścigów z innymi graczami. W finale, podczas prezentacji przed jury konkursu, dziewięciu najlepszych zawodników prezentowało osobiście swoje rozwiązania, a sędziowie oceniali nie tylko jakość kodu programów, ale także sposób prowadzenia prezentacji.

"Za nami kolejna edycja konkursu, który zgromadził ponad dwa razy więcej uczestników niż pierwsze wydanie. Cieszymy się, że uzyskaliśmy taki odzew, który traktujemy jako swego rodzaju akceptację wybranego przez nas podejścia do organizacji Decode Tieto: Przy tego typu okazjach zawsze podkreślamy, że naszym nadrzędnym celem jest propagowanie wśród studentów praktycznych sposobów zdobywania wiedzy, także poprzez zabawę. Dodatkowym wyróżnikiem naszego turnieju jest też brak wymaganej specjalizacji w określonych technologiach czy językach programowania. Bardziej zależy nam na ludziach, którzy chcą i potrafią twórczo podchodzić do problemów pojawiających się przy realizacji różnorodnych zadań programistycznych. Wybór narzędzi jest indywidualną sprawą każdego uczestnika" - mówi Radosław Orecki, sprawujący nadzór nad konkursem, a na co dzień Senior Software Engineer w firmie Tieto Poland.

Zobacz również:

  • Pierwsza konferencja Apple w tym roku już 8 marca
  • Chmury także mają szczyty. „Best in cloud 2022”
W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200