Środowy Przegląd Prasy

Polska daleko za Maltą… Rynek platform wideo w sieci podwoi się w pięć lat… Kupiłeś akcje na Allegro? Transakcja jest nieważna… W samolocie nie przeczytasz już gazety. Dostaniesz iPada… Uwaga na przelewy przez Facebook. Możesz stracić pieniądze…

COMPUTERWORLD

Jak wyrok w sporze Samsung-Apple wpłynie na wygląd oraz funkcje kolejnych generacji telefonów i tabletów?

Według niektórych analityków decyzją ławy przysięgłych amerykańskiego sądu koncern Samsung został ukarany za wykorzystanie rozwiązań, które są częścią systemu operacyjnego Google Android. Wnioski z zaistniałej sytuacji wyciągnie najpewniej nie tylko Samsung, ale także inni producenci. Jakich rozwiązań raczej nie znajdziemy w kolejnych generacjach urządzeń konkurencyjnych wobec sprzętu Apple? Czy wyrok wpłynie na spadek popularności systemu Android wśród producentów urządzeń przenośnych?

CeBIT 2013 opanują polskie firmy ICT

Polska została partnerem targów CeBIT 2013. Ministerstwo Gospodarki zaprasza do uczestnictwa wszystkie polskie firmy ICT. Mogą one liczyć na specjalne ceny i dofinansowanie stoisk. Polska ekspozycja ma być zaś pięć razy większa niż ta w tym roku.

RZECZPOSPOLITA

Rynek platform wideo w sieci podwoi się w pięć lat

Przychody z Everywhere TV i serwisów over-the-top (OTT) globalnie sięgną w tym roku już 2,1 mld dol., a w 2017 roku podwoją się i wyniosą 4 mld dol. - podaje ABI Research w nowym raporcie.

GAZETA PRAWNA

Kupiłeś akcje na Allegro? Transakcja jest nieważna

Na internetowych serwisach aukcyjnych, takich jak Allegro, można od czasu do czasu znaleźć oferty zakupu papierów wartościowych. - Ten sposób sprzedaży akcji jest niezgodny z ustawą o ofercie publicznej - przypomina Hubert Masiota z kancelarii Masiota Adwokaci i Radcowie Prawni.

W samolocie nie przeczytasz już gazety. Dostaniesz iPada

Do dyspozycji pasażerów Eurolotu ma być 500 urządzeń. Tablety Apple’a mają być dostępne na pokładach wszystkich maszyn. Pierwszy etap elektronicznej rewolucji na przełomie sierpnia i września. Drugi - internet na pokładzie - w planach.

Uwaga na przelewy przez Facebook. Możesz stracić pieniądze

Eksperci ostrzegają, że integracja bankowego konta z profilem na portalu Facebook ułatwi pracę cyberprzestępcom. Społecznościowe serwisy nie mają takich zabezpieczeń jak banki.

PULS BIZNESU

Polska daleko za Maltą

Polska ma jedną z najlepiej wykształconych kadr IT na świecie. A jednak ranking The Global Innovation Index 2012, który ocenia potencjał rozwojowy 125 krajów, nie pozostawia złudzeń.

NETWORLD

Luka zero-day w Javie - już wykorzystywana do ataków

W zabezpieczeniach najnowszej wersji Javy wykryto nowy błąd, który już od co najmniej kilku dni jest wykorzystywany do atakowania internautów - informują specjaliści z firmy FireEye. Luka została sklasyfikowana jako "ekstremalnie krytyczna", ponieważ umożliwia instalowanie w systemie dodatkowego oprogramowania, bez wiedzy i zgody jego użytkownika.


TOP 200