Środowy Przegląd Prasy

Plus ściga konkurentów… Regulator w drugiej połowie kwietnia podejmie decyzję o podziale Telekomunikacji Polskiej… Akcje Apple'a po 1000 dolarów?... Trzy fundusze chcą Netii… TripAdvisor przeciw Google… W latach 2012-2013 będą przetargi na nowe bezprzewodowe sieci internetu… Polacy narodem, który najczęściej szuka pracy przez internet… Tablet od księgarni… Założyciel Pinterest opuszcza pokład startupu… Przed nami kolejna bańka technologiczna…

COMPUTERWORLD

Maciej Filipkowski pokieruje Dellem w regionie Europy Centralnej i Wschodniej (CEE)

Nowego dyrektora generalnego Dell w Polsce poznamy wkrótce.

CBA kontroluje przetargi związane z CEPiK

Centralne Biuro Antykorupcyjne rozpoczęło kontrolę w Ministerstwie Spraw Wewnętrznych, gdzie sprawdza przetargi związane z budową i wdrażaniem Centralnej Ewidencji Pojazdów i Kierowców. Informacje te potwierdza rzecznik MSW.

***

Microsoft i SAS Institute najlepszymi miejscami pracy w Polsce.

Sprawdź gdzie jeszcze warto pracować. Poznaj laureatów rankingu przygotowanego przez Great Place To Work Institute Polska >>

***

RZECZPOSPOLITA

TripAdvisor przeciw Google: oszukujecie i krzywdzicie użytkowników

To już drugi pozew grupy biur podróży działających w sieci przeciwko największej wyszukiwarce internetowej świata. Zdaniem TripAdvisor Google regularnie łamie prawo antymonopolowe.

Polacy narodem, który najczęściej szuka pracy przez internet

Zajęcia w sieci poszukuje 61 procent z nas. Za nami w zestawieniu są Węgrzy, obywatele RPA i Meksykanie - wynika z sondażu ośrodka Ipsos przeprowadzonego dla agencji Reuters.

Akcje Apple'a po 1000 dolarów?

W ciągu 12 miesięcy walory Apple'a, już dziś najwyżej wycenianej spółki na świecie, podrożeją do ponad 1000 dol. - twierdzi dom maklerski Topeka Capital Markets w najnowszej rekomendacji.

Trzy fundusze chcą Netii

Trzy fundusze private equity, w tym jeden związany z siecią Play, oraz fundusz Innova Capital, są zainteresowane przejęciem Netii - podała agencja Reuters.

Tablet od księgarni

Firma Legimi, do której należy internetowa księgarnia Legimi.com w połowie kwietnia wprowadza na rynek tablet.

Bono z U2 zainwestował w chmurę

Lider popularnej grupy rockowej oraz jeden z gitarzystów The Edge zainwestowali w firmę Dropbox, oferującą przechowywanie plików w sieci.

GAZETA PRAWNA

Regulator w drugiej połowie kwietnia podejmie decyzję o podziale Telekomunikacji Polskiej. Albo nie

Prezes Urzędu Komunikacji Elektronicznej Magdalena Gaj powiedziała PAP, że w drugiej połowie kwietnia podejmie decyzję dotyczącą ewentualnego podziału Grupy TP na część hurtową i detaliczną, ale ze wstępnych danych wynika, że taki podział nie będzie potrzebny.

Plus ściga konkurentów: u nas też będą rozmowy bez limitów, a nawet dużo więcej

Zygmunt Solorz-Żak, właściciel i prezes sieci Plus, nie zamierza dłużej przyglądać się, jak Play i T-Mobile łowią klientów nowymi ofertami no limit. Na nielimitowane rozmowy i SMS-y do wszystkich sieci w zamian za stały abonament, zdaniem Playa, skusić może się nawet 5 mln klientów w Polsce. Plus zapowiada więc, że też przedstawi ofertę, która przebije ostatnie agresywne zagrania konkurencji.

W latach 2012-2013 będą przetargi na nowe bezprzewodowe sieci internetu

W latach 2012-2013 przeprowadzimy przetargi na częstotliwości - 1800 MHz, 800 MHz i 2,6 GHz - powiedziała PAP prezes Urzędu Komunikacji Elektronicznej Magdalena Gaj. Dzięki nim w Polsce powstaną nowe sieci bezprzewodowego internetu.

PULS BIZNESU

Założyciel Pinterest opuszcza pokład startupu

Paul Sciarra, współzałożyciel Pinterest, jednego z najbardziej spektakularnych startupów ostatnich lat, odchodzi z firmy.

Foxconn poinformował o debiucie iPhone’a 5

Podczas telewizyjnego wywiadu dla Japanese TV, jeden z pracowników Foxconn, partnera Apple, poinformował, że najnowszy iPhone pojawi się w czerwcu tego roku.

Przed nami kolejna bańka technologiczna

Zdaniem słynnego ekonomisty z Uniwersytetu Yale Roberta Shillera możemy zmierzać w kierunku kolejnej technologicznej bańki.

Zgadnijcie, kto robi zakupy za pomocą Facebooka

Kobiety wychowujące dzieci w domu stanowią znakomita większość osób robiących zakupu za pomocą portalu społecznościowego Facebook.

NETWORLD

Dell przejmuje Wyse i wypełnia lukę w ofercie

Przedstawiciele Della poinformowali wczoraj o sfinalizowaniu rozmów w sprawie przejęcia firmy Wyse - producenta urządzeń typu thin client. Zdaniem analityków, to dobra decyzja, bo dzięki transakcji Dell zdoła uzupełnić istotną lukę w swojej ofercie, z której chętnie korzystali konkurenci (m.in. HP).

Dlaczego Microsoft może sobie pozwolić na porażkę z Windows 8?

Windows 8 wydaje się być bardziej systemem na tablety niż na komputery PC. Gra Microsoftu w tablety spycha desktopy na dalszy plan. Takie postępowanie nie wydaje się rozsądne, nawet jeśli pecety zostaną wyeliminowane przez urządzenia mobilne. Czy Microsoft może sobie pozwolić na zrażanie do jednego ze swoich największych segmentów rynkowych na okres całego cyklu produktowego?


TOP 200