Square Enix sprzedaje studia odpowiedzialne za Deus Ex i Tomb Raider. Chce sfinansować projekty AI i blockchain

Szwedzka grupa Embracer Group kupuje studia Crystal Dynamics i Eidos-Montréal od Square Enix. Łącznie zapłaci za nie 300 mln dol.

Square Enix stawia na blockchain / Fot. Materiały własne

Square Enix stawia na blockchain / Fot. Materiały własne

Wydawca gier Square Enix sprzedaje studia stojące za popularnymi grami i franczyznami Tomb Raider oraz Deus Ex. Dzięki temu chce zyskać finanse na nowe inwestycje w blockchain i sztuczną inteligencję.

Sprawdź: Shiba Inu Coin

Zobacz również:

  • Lider polskiej branży gamingowej przejęty przez Chińczyków
  • Francuski start-up rzuca wyzwanie tuzom przemysłu AI

Transakcja ma wartość 300 mln dol. i oznacza, że szwedzka grupa Embracer Group zyska kolejne studia gamingowe. Warto bowiem dodać, że niedawno nabyła już Gearbox Software, czyli studio odpowiedzialne za serię Borderlands.

Co więcej, Embracer Group przejmie również własność intelektualną do ponad 50 tytułów gier, w tym Tomb Raider, Deus Ex, Thief i Legacy of Kain.

Square Enix postawi na blockchain

Square Enix wyjaśniła, że zawarcie umowy pozwoli jej bardziej efektywnie alokować swoje zasoby i przyspieszy rozwój. Do tego transakcja "umożliwia uruchomienie nowych firm poprzez inwestycje w takie dziedziny jak blockchain i AI, a także chmura". Firma nie chciała jednak komentować, jakie konkretnie projekty ma na myśli.

Zobacz: Memy

Przejęcie zostanie sfinalizowane między lipcem a wrześniem br. Po zakończeniu Embracer Group zyska 1100 dodatkowych pracowników z łącznie trzech studiów gamingowych. Można powiedzieć, że to przykład konsolidacji, jaka odbywa się w branży gamingowej.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200