Shiba Inu Coin prawdopodobnie pozwoli jeszcze zarobić

Kiedy ostatnio pisaliśmy o kryptowalucie Shiba Inu, było to przy okazji rekordu pewnego szczęśliwca. Ktoś bowiem zamienił 3400 dol. w - uwaga - 1,55 miliarda dol. A jak popularny meme coin ma się obecnie? Co zmieniło się od zeszłego roku?

Shiba Inu Coin / Fot. Materiały własne

Shiba Inu Coin / Fot. Materiały własne

Popularny meme coin znajduje się na 15. miejscu w rankingu kryptowalut pod względem łącznej kapitalizacji. W Shiba Inu Coin ulokowanych jest 13,13 mld dol., a obecna cena tej kryptowaluty wynosi 0,000024. Czy jest szansa, że inwestorzy i traderzy zarobią jeszcze na Shibie, czy ten pociąg już odjechał?

Obecnie Shiba Inu Coin jest daleko od swojego rekordu z października 2021 r., kiedy wycena wynosiła 0,000088 dol. Dokładnie, brakuje 73% do obecnego rekordu.

Zobacz również:

  • Aresztowano sprawców zuchwałego włamania do sieci Etherum
  • Starlinki będą musiały wkrótce stawić czoła podobnym obiektom firmy Amazon

Biorąc pod uwagę, że Shiba ma dzienny wolumen na poziomie ok. 550 mln dol., a łączna cyrkulacja rynkowa wynosi aż 549 bilionów tokenów, z czysto matematycznego punktu widzenia ta kryptowaluta raczej nie ma szans na duży sukces. Ale doskonale wiemy, że siła meme coinów nie tkwi w matematyce, ale serwisach społecznościowych i dobrym PR.

Shiba Inu Coin na razie nie generuje zysków

W ostatnim czasie Shiba Inu Coin nie pozwala wygenerować zysku. Ci, którzy kupili tę kryptowalutę 24 godz. temu, są na minusie -4,50%, a jeśli było to tydzień temu, strata rośnie do -9,82%. Jeśli ktoś kupił Shibę miesiąc temu, w zasadzie nie wygenerował ani zysku, ani straty - wynik to 0,11% na plus. Jeżeli ktoś dokonał zakupu sześć miesięcy temu, jest stratny -12,82%. Ale uwaga - ten, kto kupił Shibę Inu dokładnie rok temu, jest na plusie. Ile? Aż 40 768,25%.

Biorąc pod uwagę, że Shiba Inu Coin jest ciągle relatywnie nowym aktywem, bo swój początek miała w 2020 r., a społeczność pozostaje aktywna i wierna tej - z braku lepszego słowa - marce, szanse na zysk pewnie jeszcze istnieją. Tym bardziej, że Shiba znajduje się na popularnych giełdach, takich jak Binance, KuCoin, Coinbase, Crypto.com czy Gate.io. Jeśli więc przyjdzie kolejna "moda na Shibę", wolumen szybko wzrośnie i pojawią się kolejni inwestorzy-ryzykanci, którzy albo stracą majątki, albo je pomnożą.

Warto dodać, że Shiba Inu ma na Twitterze aż 3 mln obserwujących i nieustannie pojawiają się nowe informacje na temat kolejnych wdrożeń, ulepszeń i innych aktywności.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200