"Spotkajmy się na Państwie 2.0" – Michał Zajączkowski, Hewlett Packard Enterprise

Konferencja Państwo 2.0 to przede wszystkim dobre miejsce, gdzie można wymienić się poglądami i spotkać klientów reprezentujących administrację publiczną – mówi Michał Zajączkowski, prezes zarządu Hewlett Packard Enterprise Polska. Najbliższa edycja konferencji Państwo 2.0 już 5-6 marca.

„Drugi ważny powód uczestnictwa w konferencji to możliwość zapoznania się z najnowszymi rozwiązaniami, jakie omawiają w trakcie konferencji przedstawiciele różnych ministerstw” – ocenia Michał Zajączkowski. Dzięki temu obecni na konferencji Państwo 2.0 reprezentanci sektora prywatnego mogą dowiedzieć się, co się aktualnie dzieje w „publicznej informatyce”, jakie są plany i pomysły na kolejne zmiany w obszarze IT sektora publicznego.

W ciągu ostatnich 10 lat na rynku IT bardzo wiele się zmieniło. Nowe trendy i rozwiązania pojawiają się na bieżąco – a sektor publiczny nie może pozwolić sobie na to, by pod tym względem pozostać w tyle. Przykładowo, zdaniem prezesa HPE Polska administracja publiczna prędzej czy później będzie musiała przekonać się do rozwiązań chmurowych. "W niektórych przypadkach chmura prywatna będzie konieczna dla administracji publicznej chociażby ze względów regulacyjnych i ochrony danych osobowych" - uważa Michał Zajączkowski.

Zobacz również:

  • Apple Wunderlust - iPhone 15 i inne - relacja z premiery
  • Cyfrowa transformacja z AI - co nowego na Google Cloud Next 24

Tym zagadnieniom odpowiada program konferencji Państwo 2.0. W agendzie znajdziemy m.in.:

  • wystąpienie Marka Zagórskiego, Ministra Cyfryzacji: "Strategia cyfryzacji państwa, kierunki dalszych działań.
  • debatę "Innowacje ICT w sektorze publicznym",
  • wystąpienie Huberta Nowaka, prezesa Urzędu Zamówień Publicznych: "Cyfryzacja zamówień publicznych",
  • debatę "Cyberbezpieczeństwo instytucji sektora publicznego",
  • prelekcję "Działania Rządu RP w obszarze cyberbezpieczeństwa państwa" (Robert Kośla, dyrektor Departamentu Cyberbezpieczeństwa, Ministerstwo Cyfryzacji).

Konferencja Państwo 2.0 obchodzi w tym roku okrągły jubileusz – jest organizowana po raz dziesiąty. Podobnie jak w ubiegłych latach, jest skierowana do przedstawicieli centralnej i wojewódzkiej administracji rządowej, osób odpowiedzialnych za strategiczne decyzje w sferze życia publicznego i zarządzania rozwojem społeczności lokalnych oraz dyrektorów IT i inne osoby odpowiedzialne za wsparcie teleinformatyczne procesów w urzędach.

Więcej informacji: strona konferencji Państwo 2.0.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200