Software developer zarobi najwięcej w trzech branżach

Developerzy zarabiają bardzo dobrze, jednak niektóre branże płacą wyraźnie lepiej niż inne.

Software developer - gdzie zarobi najwięcej? / Fot. Christina wocintechchat.com, Unsplash.com

Software developer - gdzie zarobi najwięcej? / Fot. Christina wocintechchat.com, Unsplash.com

Software developer zarobi najwięcej przede wszystkim w branży rozrywkowej. IEEE zrealizowało roczną ankietę płacową i podzieliło się wnioskami.

Sprawdź: DDR5

Zobacz również:

  • Porównanie zarobków w IT w Europie Środkowo-Wschodniej

Choć wielu z nas sądzi, że obecnie trzeba przede wszystkim skupiać się na czystej energii, robotyzacji i nowoczesnej edukacji, to jednak software developerzy w tych branżach zarabiają znacznie mniej niż ich koledzy, którzy pracują w sektorze rozrywkowym.

Jak podaje IEEE, średnie wynagrodzenie roczne software developera w Stanach Zjednoczonych to 154 443 dolarów (ok. 610 tys. zł).

Co jednak najciekawsze, niektóre branże płacą znacznie lepiej niż inne. Na najlepsze wynagrodzenie może liczyć developer pracujący w sektorze elektroniki użytkowej (średnio ok. 209 373 dol.) oraz technologiach streamingowych (np. Netflix), gdzie zarobki wynoszą średnio 209 000 dol. na rok.

Autorzy raportu tłumaczą, że te branże płacą najwięcej m.in. dlatego, że ludzie bardziej polegają na sprzęcie i rozrywce cyfrowej, ponieważ spędzają sporo czasu w domach ze względu na pandemię. Wartość takich biznesów więc podskoczyła, co przełożyło się także na lepsze wynagrodzenia.

Zobacz: Wirtualna rzeczywistość

A jakie branże znalazły się na niższych miejscach? Technologie samochodowe, tworzenie stron internetowych, machine learning - odpowiednio średnie zarobki roczne to 176 026, 165 000, a także 162 948 dolarów. Niżej są z kolei rozwiązania do zarządzania energią (średnio 140 000 dol.), robotyka i automatyzacja (131 950 dol.) oraz edukacja (120 000 dol.).

Wygląda więc na to, że branże, o których mówi się najczęściej, zapewniają najniższe zarobki.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200