Sławomir Soszyński wiceprezesem ING Banku Śląskiego

Nowy wiceprezes będzie odpowiedzialny za pion technologiczny i bezpieczeństwo IT. Poszerzenie składu zarządu wynika z istotnej roli technologii i cyfryzacji w dalszym rozwoju ING Banku Śląskiego.

Sławomir Soszyński wiceprezesem ING Banku Śląskiego

Sławomir Soszyński

Pierwszego października br. decyzją Rady Nadzorczej ING Banku Śląskiego Sławomir Soszyński obejmuje stanowisko wiceprezesa banku odpowiedzialnego za pion technologiczny i bezpieczeństwo IT.

Sławomir Soszyński przez 10 lat był związany z Citibankiem, początkowo w Polsce, a następnie w Londynie, Nowym Jorku i Singapurze. Odpowiadał w tym czasie za bezpieczeństwo informatyczne, technologię w globalnym pionie audytu, a następnie technologię bankowości detalicznej i architektury IT w regionie EMEA. W 2014 roku objął stanowisko globalnego szefa departamentu technologii w OSTC Group w Polsce. Od 2015 roku związany był z J.P. Morgan w Londynie jako dyrektor wykonawczy architektury dla sektora technologii korporacyjnej i infrastruktury technologicznej. W 2017 roku objął stanowisko członka zarządu nadzorującego globalne centrum korporacyjne J.P. Morgan w Warszawie.

Nowy wiceprezes jest absolwentem Uniwersytetu Mikołaja Kopernika na kierunku fizyka teoretyczna i komputerowa. Ukończył MBA na Akademii Leona Koźmińskiego.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200