Seagate: multi-cloud kluczem do sukcesu biznesowego

Firma Seagate twierdzi, że podejście wielochmurowe może znacznie poprawić wyniki, również w kontekście przechowywania danych.

Seagate przekonuje do multi-cloud / Fot. Jopwell, Pexels.com

Seagate przekonuje do multi-cloud / Fot. Jopwell, Pexels.com

Seagate to firma znana przede wszystkim z produkcji dysków i szeroko pojętego storage'u. Zdefiniowała ona biznesy jako "dojrzałe do multi-cloud" i takie, które jeszcze tej dojrzałości nie wypracowały. Uważa, że dojrzałe przedsiębiorstwa doskonale radzą sobie z zarządzaniem kosztami chmury i wspierają innowacje w tych środowiskach. Wykorzystując chmurę, dojrzałe firmy mają też wiele przewag konkurencyjnych, w tym pokonują cele dotyczące przychodów prawie dwukrotnie częściej niż mniej dojrzałe biznesy - uważa producent.

Sprawdź: PDF Joiner

Zobacz również:

  • AWS planuje dużą ekspansję w Europie. Zainwestuje 7,8 mld euro w data center

Badania Seagate'a sugerują, że firmy sprawnie działające w środowisku wielochmurowym są o 6,3 razy bardziej skłonne do wejścia na dany rynek kilka miesięcy lub kwartałów wcześniej niż konkurenci, którzy nie mają szerokich kompetencji i doświadczenia związanego z chmurą. Dodatkowo prawie trzy razy częściej zgłaszają, że ich organizacja ma bardzo silną pozycję biznesową.

Producent storage'u przekonuje, że chmura uwalnia innowacje i znacznie zwiększa produktywność. Do podobnych wniosków dojdziemy, gdy przeanalizujemy inne badania. Przykładowo raport Flexera o stanie chmury ujawnił, że prawie wszystkie przedsiębiorstwa, które przyjęły rozwiązania multi-cloud, radzą sobie bardzo dobrze. Co więcej, aż 93% firm korzysta już z multi-cloud.

Zobacz: Filetracker

Poleganie na wielu dostawcach chmury stwarza jednak wyzwania w zakresie cyberbezpieczeństwa. Jeśli więc chcemy stawiać na chmurę, powinniśmy zapewnić przede wszystkim wysoki poziom zabezpieczeń i mieć odpowiednie kompetencje w tym obszarze.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200