SAP będzie wspierał wszystkie swoje aplikacje w VMvare

Firma poinformowała o zamiarze zapewnienia wsparcia swojego oprogramowania dla przedsiębiorstw, w tym całej rodziny aplikacji ERP, na platformie wirtualizacji VMware.

Dostawca oprogramowania biznesowego jest na etapie certyfikowania 64-bitowej oprogramowania Netweaver ERP, jak również aplikacji CRM, pracujących na maszynach wirtualnych Windows lub Linux utworzonych przez infrastrukturę VMware. Sprzęt z tym związany obejmuje serwery Dell, Fujitsu-Siemens, Hewlett-Packard i IBM. SAP podaje, że wśród 40 tys. jego klientów, VMware jest w użytkowaniu u 25 tys.

Do pracy w środowisku VMware swoje oprogramowanie przystosowuje wielu dostawców m.in. IBM, CA, BEA Systems.

Zobacz również:

  • Wirtualizacja aplikacji
  • VMware Tanzu – nowoczesna platforma mikroserwisowa.
  • Grafika w systemach serwerowych, czyli wirtualizacja grafiki w usługach chmurowych

Według IDC, brak wsparcia dla aplikacji pracujących w środowiskach wirtualizowanych nie wstrzymuje w zbyt wielkim stopniu rozwoju tych środowisk w dużych przedsiębiorstwach. Jednak w firmach małych i średnich, orientujący się na wirtualizację, problem wsparcia ze strony dostawców staje się niezwykle istotny z chwilą pojawienia się problemów.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200