Rynek rośnie!

Opublikowaliśmy kolejną edycję raportu Computerworld TOP 200. Liderem polskiego rynku pozostaje HP. Na kolejnych miejscach uplasowały się ABC Data i Action. Na czwartą pozycję w rankingu największych działających w Polsce firm informatycznych awansował IBM, któremu depcze po piętach Tech Data Polska. W tym roku poza pierwszą piątką znalazł się Prokom Software. Wyniki Computerworld TOP 200 wskazują na poprawę kondycji wielu przedsiębiorstw z branży informatycznej i telekomunikacyjnej. Według IDC Poland, firmy analitycznej, z którą kolejny raz przygotowaliśmy raport TOP 200, wartość rynku informatycznego w Polsce w 2003 r. wyniosła 3,5 mld USD.

W porównaniu z rokiem 2002 rynek informatyczny wzrósł zatem o 11% (3,1 mld USD). Według szacunków IDC Poland jego wartość w 2004 r. zbliży się do 4 mld USD. Uroczystość ogłoszenia wyników rankingu największych firm informatycznych i telekomunikacyjnych w Polsce Computerworld TOP 200 odbyła się dzisiaj (31 maja) w restauracji sportowej Champions w Centrum LIM. Oprócz największych firm informatycznych i telekomunikacyjnych redakcja wyróżniła: firmę która osiągnęła największy przychód z eksportu, firmę która osiągnęła największy przychód z integracji, firmę która osiągnęła największy przychód z dystrybucji sprzętu i oprogramowania, firmę która osiągnęła największy przychód z produkcji oprogramowania na zamówienie, firmę która osiągnęła największy przychód ze sprzedaży oprogramowania własnego, firmę która osiągnęła największy przychód z usług outsourcingowych, firmę która osiągnęła największy przychód ze szkoleń, firmę która osiągnęła największy przychód z usług serwisowych, największego producenta sprzętu informatycznego, największego producenta sprzętu telekomunikacyjnego. Swoją obecnością zaszczycił nas Pan Jan Krzysztof Bielecki – Prezes Banku Pekao S.A., zaś uroczystość poprowadził najlepszy polski komentator sportowy – redaktor Dariusz Szpakowski. Wśród zaproszonych gości znaleźli się prezesi i dyrektorzy czołowych polskich firm branży IT.

O tym jak radziły sobie firmy IT w 2003 roku i na przestrzeniu ubiegłych lat mogą się Państwo przekonać dzięki TOP 200 online. Internetowa wersja TOP 200 to skarbnica wiedzy o rynku IT. Zawiera zagregowane dane finansowe największych polskich firm informatycznych i telekomunikacyjnych z lat 1994 - 2003 oraz rankingi firm IT świadczących usługi, sprzedających oprogramowanie własne, oferujących szkolenia i wiele innych. TOP 200 online oferuje ponadto unikalną możliwość porównywania - także graficznego - wyników poszczególnych spółek IT.

Zobacz również:

  • Premiera iPhone'a 14 w drugim tygodniu września

http://www.computerworld.pl/top200

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200