Ruszył konkurs, który przyspieszy cyfrową transformację firm

MRPiT (Ministerstwo Rozwoju, Pracy i Technologii) informuje, że dzisiaj rusza konkurs, którego celem jest wybranie najlepiej działających polskich ośrodków naukowo-biznesowych (tzw. EDIH; Digital Innovation Hubs).

Konkurs

Takich ośrodków ma być 16. Będą to huby innowacji cyfrowej, które przyspieszą digitalizację polskiej gospodarki. Zostaną wybrane w ramach inicjatywy Komisji Europejskiej noszącej nazwę "Digital Europe Programme” (Cyfrowa Europa).

Po pozytywnej ocenie Komisji Europejskiej, ośrodki otrzymają dofinansowanie, które w przypadku Polski wynosi 55 mln euro. Drugie tyle wyłoży rząd polski, dlatego projekt przewiduje, że większość świadczonych przez nie usług będzie bezpłatna. Finansowanie jest długofalowe, gdyż obejmuje okres do 2027 roku

Aplikacje można składać do 1-go marca, a wyniki zostaną ogłoszone najpóźniej do 31 marca. Projekt zakłada, że pierwsze huby ruszą jeszcze w tym roku.

Cały proces wyboru Europejskich Hubów Innowacji Cyfrowych składa się z trzech faz. W pierwszej fazie nastąpi krajowa wstępna selekcja, czyli wybór kandydatów na EDIH-y.

W drugiej fazie odbędzie się konkurs przeprowadzany przez Komisję Europejską. Wtedy nastąpi wybór EDIH-ów + grant z Programu Cyfrowa Europa. No i wreszcie w trzeciej fazie odbędzie się właściwy konkurs krajowy, czyli wybór EDIH-ów + grant ze środków wyasygnowanych przez Państwo Członkowskie.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200