Ruszył CeBIT 2004

Rozpoczęła się kolejna edycja największej na świecie imprezy branży IT. W tym roku swoją ofertę w Hannowerze zaprezentuje nieco ponad 6,4 tys. firm, w tym 3,5 tys. z Niemiec, ok. 220 z USA, 190 z Chin. Z Tajwanu przyjechało, aż 700 dostawców. Na liście wystawców jest także 20 firm z Polski. W tym roku na targach najliczniejszą reprezentację będą mieli producenci oprogramowania i firmy usługowe. Deutsche Messe AG spodziewa się, że CeBIT 2004 odwiedzi ponad 550 tys. osób.

Targowe tereny tradycyjnie podzielono na kilka sektorów gdzie prezentowane będą wybrane grupy produktów: sprzętowe systemy IT, rozwiązania telekomunikacyjne, oprogramowanie i usługi, systemy bezpieczeństwa i automatyki. W tym roku znacznie rozrósł się debiutujący podczas CeBIT 2003 sektor poświęcony rozwiązaniom Human Resources – oprogramowaniu HR, usługom doradczym i outsourcingowi. Zważywszy na start usług UMTS w Niemczech należy się spodziewać, że największym zainteresowaniem podczas tegorocznych targów cieszyć się będzie telefonia komórkowa – zwłaszcza oferta w zakresie rozwiązań 2.5 oraz 3G.

W tym roku w Hannowerze swoje produkty promuje 20 firm z Polski, w tym 7 w ramach zbiorczej ekspozycji organizowanej przez Polską Izbę Informatyki i Telekomunikacji. Tradycyjnie już w Niemczech pokażą się ComArch (rozwiązania dla telekomunikacji), Heuthes (m.in. systemy Gryf-Bank i ISOF) czy Spółka Inżynierów SIM (telefonia komputerowa, rejestratory rozmów). Na targach CeBIT debiutuje w tym roku szczecińskie Unizeto. Firma chce zaprezentować w Hanowerze autorskie oprogramowanie proCertum PKI do budowy infrastruktury klucza publicznego, a także aplikacje umożliwiające praktyczne wykorzystywanie usług PKI (szyfrowanie, podpisywania elektroniczne, oznaczanie czasem itp.). Na udział w targach CeBIT zdecydował się także warszawski Action - promując notebooki Actina, systemy UPS Active Power i materiały eksploatacyjne ActiveJet. Targi CeBIT 2004 potrwają do 24 marca.

Zobacz również:

  • Podsumowanie IFA 2023 okiem redakcji Computerworld
  • Lenovo i Motorola z zakazem sprzedaży w Niemczech

Kto pojechał na CeBIT 2004:

Stoisko PIIT - hala 13, A64

Contec

Dotcom

Liberty Poland

Optomer

SIM Spółka Inżynierów

BPT Telbank

Samodzielnie wystawiają się:

Action - hala 19, C12

Action 2 - hala 1, 1C10

Agmar Telecom - hala 16, E14

ComArch - hala 1, 5a 2

EVER - hala 16, F22

Henryk Bury - Mielec - hala 12, C44

Heuthes - hala 4, B78

Infomedia - hala 7, A37

Lestar - hala 14, G37

Mode - hala 24, C12

Posnet Polska - hala 1, 7m 4

Unizeto - hala 17, C31

Upos - hala 1, 7h12

ZPAS - hala 14, H29

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200