Rusza CEBIT 2010 w Hanowerze

CeBIT 2010: biegiem przez targi

Również tym roku organizatorzy postanowili połączyć przyjemne z pożytecznym. We czwartek wieczorem (4 marca) odbędzie się bieg, którego trasa wiedzie przez cały teren targów i wszystkie hale wystawiennicze. Długość trasy waha się od 3,5 km do półmaratonu (21 km). Udział w biegu kosztuje 20 euro + kaucja za chip służący do pomiaru czasu w systemie ChampionChip. Z kolei Connected Worlds Run to będzie sztafeta dla wystawców 3 razy 3,5 km. Koszt 10 euro +kaucja za chip. Drużyny mogą liczyć od 3 do 20 osób. Organizatorzy spodziewają się 2000 uczestników.

Szkoła wg Microsoftu

Podczas targów Microsoft zaprezentuje projekt szkolnej klasy przyszłości - sali wyposażonej w komputerowe pomoce naukowe. Pokazy będą odbywać się udziałem uczniów, którzy specjalnie na tą okazję przybędą do hali numer 4. W planie zajęć znalazła się m.in. astronomia, a uczniowie z Berlin European School będą przygotowywać się do wymiany z kolegami z Hiszpanii. W klasie przyszłości prezentowane będą netbooki, komputer Surface, multidotykowe tablice oraz platformy Live@EDU.

CIO mile widziani

Organizatorzy postanowili zainteresować także tych, od których zależy najwięcej czyli szefów informatyki. To oni trzymają budżety na inwestycje informatyczne. We współpracy z CIOColloquium, jedną z największych sieci dla CIO w Niemczech organizowane są warsztaty i prezentacje pod nazwą "House of CIO"

SAP na CeBIT

Niemiecki SAP postanowił po raz pierwszy zorganizować World Tour na targach CEBIT. Impreza kierowana do klientów, analityków, przedstawicieli administracji i prasy potrwa cztery dni. Obok stoisk w halach 4 i 9 SAP wystawia się również w hali 5, gdzie prezentuje rozwiązania dla małych i średnich przedsiębiorstw.

Connected living: styl życia jutra

W ramach Future Parc w hali 9 przedstawiciele inicjatywy "Connected Living“ zaprezentują, jak urządzenia domowe są w stanie współpracować i komunikować się ze sobą za pomocą tzw. cyfrowych asystentów - specjalnych urządzeń i oprogramowania. Celem tego typu rozwiązań jest stworzenie inteligentnej sieci pozwalającej na połączenie urządzeń od różnych producentów i zintegrowane sterowanie sprzętami domowymi. Na ponad 400 m2 powierzchni powstanie "dom przyszłości" z kuchnią, salonem i gabinetem. Będzie można zobaczyć w nim m.in., jak urządzenie sterujące poborem energii pozwala ograniczyć zużycie ogrzewania i energii elektrycznej, jak elektroniczny pomocnik kuchenny wspomaga mieszkańców domu w przyrządzaniu zdrowego i zbilansowanego posiłku, a także jak cyfrowy ekspert zdrowotny pomaga dobrać program ćwiczeń pozwalających zachować zdrowie.

Destination ITS: inteligentny transport

Inteligentne systemy transportowe, rozwiązania z zakresu telematyki oraz nowe technologie nawigacyjne zaprezentowane zostaną w ramach "CeBIT Destination ITS“. Nie zabraknie w nim też inteligentnych systemów sterowania ruchem przygotowywanych zgodnie z wytycznymi UE, optymalnego wykorzystywania danych o ruchu drogowym, nawigacji satelitarnych, a także nowości - takich, jak Car2X. Po raz pierwszy w bezpośrednim sąsiedztwie stoisk w hali 7 odbędzie się też "Automotive Day". Dodatkowo na nadchodzącej edycji targów poszerzony zostanie zakres rozwiązań mobilnych prezentowanych w ramach "ICT in Motion“ oraz tematyka dyskusji prowadzonych pod hasłem "CeBIT in Motion“.

Zobacz również:

  • Wyjaśniamy czym jest SD-WAN i jakie są zalety tego rozwiązania

W ramach "AutoID / RFID Solutions Parc" w hali 6 zobaczyć będzie można zaś systemy do identyfikacji i uwierzytelniania stosowane w różnych branżach i sektorach. W 2010 r. w centrum uwagi znajdą się rozwiązania stworzone dla przemysłu samochodowego. Na przykładzie modelu Passat CC Volkswagen zaprezentuje, jak zastosowanie systemów klasy RFID pozwoliło usprawnić i przyspieszyć montaż poszczególnych części i podzespołów oraz ich logistykę. Zwiedzający będą też mogli poszerzyć wiedzę na temat stosowania kodów kreskowych, kodów 2D, systemów GPS i sensoryki w różnych branżach.

CeBIT Green IT

Celem "CeBIT Green IT“ w hali 8 jest pokazanie, jak można wykorzystać rozwiązania informatyczne i telekomunikacyjne w procesach biznesowych, aby zoptymalizować je pod kątem wydajności, kosztów i obciążenia dla środowiska. Tematyka Green IT podzielona zostanie na trzy obszary: Inteligentna infrastruktura, Green IT meets Business - Ekologiczne rozwiązania IT do zastosowań biznesowych oraz Green IT @ Home - Ekologiczne rozwiązania IT do użytku domowego. Jak zwykle dużym wydarzeniem będzie doroczna konferencja z zakresu ekologii w teleinformatyce organizowana wspólnie przez niemieckie Ministerstwo Środowiska, Krajowy Urząd ds. Ochrony Środowiska oraz BITKOM.


TOP 200