Rootkit Hunter - łowca robali

Rootkit Hunter to aplikacja, która z pewnością przyda się każdemu użytkownikowi Linuksa, dbającemu o bezpieczeństwo. Program przeznaczony jest do skanowania systemu w poszukiwaniu kodu pozostawionego przez potencjalnego napastnika.

Rootkit Hunter potrafi wyszukiwać tzw. rootkity, backdoory i sniffery uruchomione w naszym systemie, czyli programy, które mogą umożliwić nieupoważniony dostęp do komputera. Możliwe jest również wyszukiwanie nieznanych jeszcze (nie zapisanych w bazie), a potencjalnie groźnych plików.

Cały program to w zasadzie jeden skrypt działający w powłoce (niemal na każdym systemie uniksowym), oparta na plikach tekstowych baza danych oraz opcjonalnie moduł w języku Perl. W najnowszej wersji 1.1.8 ulepszono wsparcie dla systemu Red Hat 6.2 oraz Enterprise Linux (AS/ES). Poprawiono również szybkość działania programu oraz możliwości wyszukiwania.

Zobacz również:

  • Urządzenia VPN tej znanej firmy zostały zaatakowane przez chińskich hakerów

Więcej informacji: http://www.rootkit.nl

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200