Red Hat przejmuje oficjalnie pieczę nad projektami OpenJDK 8 i OpenJDK 11

Red Hat poinformował o przejęciu od firmy Oracle nadzoru nad projektami OpenJDK 8 i OpenJDK 11, potwierdzając jednocześnie iż zgodnie z przyjętą przez siebie strategią, będzie też wspierać wcześniejsze projekty OpenJDK 6 i OpenJDK 7.

OpenJDK jest jak wiadomo otwartą implementacją Javy, jednego z najpopularniejszych języków programowania służącego do tworzenia aplikacji klasy korporacyjnej. Jako podmiot odpowiedzialny za publikowanie aktualizacji do pakietów OpenJDK 8 i OpenJDK 11, Red Hat będzie współpracować ze społecznością Javy, która pomoże w ciągłym wprowadzaniu innowacji.

Red Hat jest członkiem społeczności OpenJDK od 2007 roku oraz jednym z największych partnerów projektu. W lutym 2019 roku Andrew Haley, wieloletni dyrektor ds. technicznych firmy Red Hat, został wyznaczony do prowadzenia projektów OpenJDK 8 i OpenJDK 11. Haley od siedmiu lat jest członkiem zarządu społeczności OpenJDK, gdzie pomaga w wyznaczaniu kierunków rozwoju języka Java i środowiska OpenJDK.

Zobacz również:

  • Wskaźnik adopcji iOS 17 rośnie, ale nadal poniżej oczekiwań
  • ChatGPT nie zastąpi programistów

Red Hat nie tylko angażuje się w pracę poszczególnych społeczności OpenJDK, ale również nadzoruje oddolne tworzenie rozwiązania Shenandoah, który obecnie wchodzi w skład pakietu OpenJDK 12.

W grudniu 2018 r. Red Hat zapowiedział komercyjne wsparcie środowiska OpenJDK na platformie Microsoft Windows. Zamierza również uruchomić pakiet OpenJDK w instalatorze Microsoft oraz rozpocząć dystrybucję produktu IcedTea-Web ― bezpłatnej implementacji oprogramowania Java Web Start w ramach dystrybucji OpenJDK w systemie Windows.

Rozwiązanie JDK Mission Control, dostępne jest w ramach pakietu Red Hat Software Collections oraz dla systemu Windows poprzez Red Hat Customer Portal, który umożliwia programistom i administratorom gromadzenie oraz analizowanie danych z aplikacji Java uruchomionych lokalnie lub wdrożonych w środowiskach produkcyjnych.

Źródło: ITBC

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200