Red Hat Virtualization w nowej odsłonie

Red Hat udostępnił oficjalnie najnowszą wersję swojego flagowego rozwiązania używanego do wirtualizowania serwerów. Chodzi o oprogramowanie Red Hat Virtualization 4.4.

Red Hat

Red Hat rozwija ciągle infrastruktury IT bazujące na tradycyjnej metodzie przetwarzania danych, czyli na maszynach wirtualnych. Takim właśnie rozwiązaniem jest kolejna wersja narzędzia Red Hat Virtualization, oznaczona numerem 4.4. Oprogramowanie zostało przeniesione do systemu Red Hat Enterprise Linux 8.2 i jak zapewniają jego twórcy, oferuje lepszą integrację z OpenShift. Jest to więc rozwiązanie, które może być początkiem nowej generacji aplikacji w chmurze.

Red Hat dostarcza rozwiązania wirtualizacyjne zarówno dla aplikacji tradycyjnych, jak i kontenerowych, a dzięki serii Virtualization jest w stanie dostarczać klientom narzędzia do wirtualizacji centrów danych w oparciu o technologię KVM.

Zobacz również:

W Red Hat Virtualization 4.4 mamy do czynienia z poprawioną dostępnością do danych, które są dobrze widoczne dzięki nowym dashboardom Hurtowni Danych (DWH). Daje to dostęp do wymiernych wyników wraz z unikalnymi analizami i trendami, jak również dostarcza dane o aktualnym stanie sprzętu. Do istotnych ulepszeń należy dodać także łatwiejszą konfigurację sieci za pomocą NetworkManagera.

Dodatkowo niedawno została ogłoszona wirtualizacja z Red Hat OpenShift Virtualization, stanowiąca kluczową funkcję platformy OpenShift. Jej celem jest pomoc w przełamaniu barier związanych z aplikacjami pomiędzy infrastrukturą tradycyjną, a chmurową oraz rozszerzenie kontroli nad tymi rozproszonymi zasobami.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200