Rady dla kandydatów

Od kiedy praca, a raczej jej brak stał się tematem numer jeden wszystkich rozmów, zewsząd padają dobre rady dla osób poszukujących pracy. Poniżej przytaczamy zestawienie najbardziej popularnych "przykazań".

Należy zachować pozytywne nastawienie przez cały okres poszukiwania pracy. Niewiara w powodzenie może spowodować popadanie w maraz i bierność, a to odsuwa szanse na szczęśliwe zakończenie.

Czas pozostawania bez pracy należy wykorzystać jak najaktywniej, po pierwsze przeszukując ogłoszenia w prasie, serwisach internetowych, rozpytując wśród znajomych, biorąc udział w targach pracy, ale także doszkalając się. Zbierając informacje o trendach na rynku, można jednocześnie starać się rozwinąć swoje umiejętności w poszukiwanym kierunku.

Zobacz również:

  • Wzrasta znaczenie Bayer Digital Hub w Warszawie
  • Polska jest dobrze przygotowana na pracę zdalną

Teren poszukiwań należy określić w miarę możliwości jak najszerzej. Poszukując pracy jako specjalista IT nie należy ograniczać się tylko do firm technologicznych. Informatyków poszukują także firmy handlowe, administracja, czy usługi.

Wybierając się na rozmowę kwalifikacyjną, trzeba być pewnym, że jest się do niej dobrze przygotowanym, zna się firmę, wie o jej potrzebach. Osoba, która jest w stanie uzasadnić swoją przydatność w firmie, wykazać korzyści, które wynikną z jej zatrudnienia na pewno zainteresuje potencjalnego pracodawcę.

A zatem powodzenia!

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200