RN Elektrimu odwołała Jacka Walczykowskiego

W związku z różnicą zdań jaka wystąpiła z zarządzie Elektrimu w sprawie postępowania układowego z obligatariuszami spółki, rada nadzorcza Elektrimu odwołała Jacka Walczykowskiego z funkcji wiceprezesa...

W związku z różnicą zdań jaka wystąpiła z zarządzie Elektrimu w sprawie postępowania układowego z obligatariuszami spółki, rada nadzorcza Elektrimu odwołała Jacka Walczykowskiego z funkcji wiceprezesa. Funkcję tę J. Walczykowski pełnił od 10 listopada 1999 roku. Tymczasowy członek rady nadzorczej, Jan Rynkiewicz, został oddelegowany do pełnienia funkcji członka zarządu warszawskiego holdingu. Gdyby tak się nie stało, zarząd Elektrimu prezentowałby jedynie Waldemar Siwak, pełniący obowiązki prezesa zarządu spółki.

Nieoficjalnym powodem odwołania J. Walczykowskiego jest różnica zdań z W. Siwakiem co do daty zwołania NWZA. P.o. prezesa zarządu optował za zgromadzeniem akcjonariuszy na 25 maja br. aby wtedy dokonać wyboru nowej rady nadzorczej spółki. Były wiceprezes natomiast chciał aby NWZA odbyło się w połowie lutego br., gdyż takiego terminu żądali akcjonariusze skupieni wokół BRE Banku, posiadający 20% akcji Elektrimu.

Zobacz również:

  • Po pandemii liderzy firm stawiają na odporność ich biznesów

BRE Bank złożył 25 stycznia wniosek do sądu, w którym sprzeciwia się decyzji prezesa Elektrimu dotyczącej majowego NWZA. Bank uważa bowiem, że mniejszościowi akcjonariusze skupieni wokół grupy BRE Banku powinni być upoważnieni do wyboru wcześniejszego terminu NWZA, co ich zdaniem leży w interesie spółki.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200