Przyszłość jest teraz: Jak HP wykorzystuje AI do tworzenia inteligentnego miejsca pracy

Ostatnie lata upłynęły pod znakiem wdrożenia hybrydowego modelu pracy. Aktualnie stoimy u progu rewolucji związanej z wykorzystaniem AI w realizacji obowiązków zawodowych. W jaki sposób pomogą nam w tym komputery “AI by design” od HP?

W większości firm niezależnie od ich wielkości oraz sektora, w którym funkcjonują, na przestrzeni ostatnich lat doszło do zmiany w modelu pracy. Z typowo stacjonarnego wykonywania obowiązków w czasie od-do, wyewoluowaliśmy do pracy hybrydowej, a przy niektórych stanowiskach zdalnej lub mobilnej.

Takie zmiany to nowe wyzwania zarówno dla pracowników, jak i producentów sprzętu, którzy muszą oferować urządzenia dostosowane do aktualnych realiów rynkowych. Nowoczesne komputery dostosowane do pracy hybrydowej oferują wysokiej jakości dźwięk i wideo niezależnie od warunków otoczenia – a te często są dalekie od wzorcowych. Coraz częściej pracujemy z kawiarni, parków, biur współdzielonych (tzw. Co-worków) czy w podróży, co wymusiło na producentach głębokie, niewidoczne na pierwszy rzut oka zmiany sprzętowe w urządzeniach, które wykorzystujemy do pracy.

Jednym z producentów, który od wielu lat odpowiada na aktualne potrzeby rynkowe jest HP wraz ze swoim biznesowym portfolio komputerów przenośnych dla biznesu.

W 2024 roku na rynek trafiła 11 już generacja komputerów z rodziny Elitebook, które od ponad 10 lat są powszechnie wykorzystywane w firmach na całym świecie.

Najnowsze laptopy od HP to pierwsza generacja komputerów zaprojektowanych w nurcie “AI by design”, co oznacza, że są one przystosowane do pracy ze sztuczną inteligencją już od etapu ich produkcji. Są to również pierwsze modele zgodne z najnowszymi wytycznymi firmy Microsoft w zakresie projektowania komputerów. Tym samym wszystkie komputery z rodziny EliteBook G11 są natywnie przygotowane do współpracy z Windows 11 Pro z Microsoft 365, a na ich klawiaturach znajdziemy dedykowany przycisk do wywołania wirtualnego asystenta AI - Microsoft Copilot.

Przyszłość jest teraz: Jak HP wykorzystuje AI do tworzenia inteligentnego miejsca pracy

Sztuczna inteligencja w komputerach HP EliteBook G11 daleko wykracza poza klasyczne rozwiązania, które znamy z poprzednich modeli. Dzięki podejściu AI by design użytkownicy mogą skorzystać między innymi z:

  • Szybkiego uruchamiania i wybudzania;
  • Aktywnej redukcji hałasu z otoczenia podczas rozmów;
  • Inteligentnej hibernacji oszczędzającej energię;
  • Automatycznego wyboru kadru w kamerze internetowej;
  • Dedykowanego zestawu audio od Poly wraz z funkcjami ekosystemowymi.

Przyszłość jest teraz: Jak HP wykorzystuje AI do tworzenia inteligentnego miejsca pracy

W połączeniu z rozwiązaniami dostarczanymi przez partnera HP - firmę Microsoft, dzięki EliteBookom G11 można znacznie sprawniej zarządzać dostępnymi informacjami, wyszukiwać dane, automatyzować zadania oraz przewidywać czynności do wykonania w przyszłości.

Spektrum zadań, na które wpływa sztuczna inteligencja wbudowana w komputery HP EliteBook G11 jest na tyle duże, że każdy pracownik znajdzie element, który ułatwi jego codzienną pracę.

Sztuczna inteligencja to nowa rewolucja na rynku komputerów przenośnych, która wymaga dodatkowej mocy obliczeniowej. W komputerach HP EliteBook G11 znajdziemy najnowsze procesory od AMD oraz Intel. Posiadają one NPU (Neural Processing Unit) dodatkową jednostkę - silnik neuronowy o niskim poborze energii elektrycznej, który zajmuje się obliczeniami na rzecz AI takimi jak, np. wyostrzanie kadru podczas wideorozmowy czy redukcja hałasu z otoczenia. Dzięki NPU dodatkowe zadania nie wpływają negatywnie na wydajność całego systemu.

Portfolio notebooków biznesowych na 2024 rok składa się z wielu modeli z różnych segmentów cenowych - od podstawowych modeli z serii HP Series G10, przez przystępne cenowo ProBooki (m. in. dla sektora edukacji), EliteBooki G11 z kilku serii (600, 800, 1000), aż po topowego Dragonfly G4. Wszystkie urządzenia niezależnie od wybranej konfiguracji są kompatybilne z najnowszymi rozwiązaniami AI od Microsoft.

W hybrydowym świecie każdy użytkownik znajdzie model odpowiedni dla siebie. HP przygotowało komputery wyposażone w procesory Intel lub AMD. Do wyboru konfiguracje z matrycami 13,3, 14 oraz 16-cali. Co istotne nie zapomniano również o modelach 2-w-1 z ekranem dotykowym.


Przyszłość jest teraz: Jak HP wykorzystuje AI do tworzenia inteligentnego miejsca pracy

Seria HP EliteBook 600 łączy w sobie wysoką wydajność z dobrą jakością wykonania i przystępną ceną. Laptopy dostępne są w wersjach 13,3, 14 oraz 16-calowych. Serię tę można skonfigurować nawet z 64 GB RAM-u. Administratorzy IT ucieszą się również z pełnoprawnego portu RJ-45, a pracownicy hybrydowi z dobrego zestawu audio od Poly i wysokiej jakości kamery.


Przyszłość jest teraz: Jak HP wykorzystuje AI do tworzenia inteligentnego miejsca pracy

Decydując się na serię EliteBook 800 można skorzystać z funkcji Sure View 5 - wbudowanego filtra prywatności z możliwością zdalnego zarządzania, akumulatorów o wysokiej pojemności, opcjonalnego modemu 5G, opcjonalnych matryc QHD lub OLED, a także dodatkowymi funkcjami AI optymalizującym obraz z kamery internetowej. Seria 800 pozwala również skorzystać z benefitów konstrukcji 2-w-1. W ofercie modele z matrycami 13,3, 14 oraz 16-calowymi.

Na szczycie rodziny EliteBook znajdują się modele z flagowej serii 1000. Oferują one nowe, matowe wykończenie, zmodernizowany system chłodzenia połączony z technologią HP Smart Sense, która przewiduje wykorzystanie podzespołów przez system i użytkownika, a także zmodyfikowane urządzenia wejścia/wyjścia.

AI to podróż do ciągłych innowacji! Jeżeli chcesz zgłębić swoją wiedzę o:

  • Ekosystemie Microsoft 365 wspieranym przez Copilot;
  • Pierwszych komputerach AI by design;
  • Wpływie AI na nowoczesne i elastyczne środowiska pracy;
  • Najnowszych technologiach z zakresu komputerów przenośnych dla biznesu.

Serdecznie zapraszamy do obejrzenia webinarium "Przyszłość jest teraz: Jak HP wykorzystuje AI do tworzenia inteligentnego miejsca pracy". W trakcie trwającego niespełna godzinę nagrania VoD Anna Ostafin, Category Manager z HP wraz z Danielem Olszewskim, Redaktorem Technologicznym z ramienia Computerworld, dokładnie omawiają, w jaki sposób AI wpływa na najnowsze komputery przenośne dla biznesu oraz prezentują najnowsze portfolio HP EliteBook na 2024 rok. Nie zabrakło również wielu ciekawych i intrygujących pytań.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200