Program certyfikacji J2EE

Aby zapobiec komplikacjom związanym z kompatybilnością na rynku aplikacji Java, Sun zapowiedział Program weryfikacji Javy ($Java Verification Program$) do testowania aplikacji przedsiębiorstw, sprawdzający ich kompatybilność ze wszystkimi aplikacjami oprogramowania serwerowego spełniającymi standard Java 2 Enterprise Edition.

Aby zapobiec komplikacjom związanym z kompatybilnością na rynku aplikacji Java, Sun zapowiedział Program weryfikacji Javy (Java Verification Program) do testowania aplikacji przedsiębiorstw, sprawdzający ich kompatybilność z wszystkimi aplikacjami oprogramowania serwerowego spełniającymi standard Java 2 Enterprise Edition.

Zestaw testów i materiałów referencyjnych ma zapewnić niezależnym dostawcom oprogramowania (ISV) i programistom korporacyjnym możliwość upewniania się, że zaprojektowane przez nich aplikacje będą pracować z dowolnym serwerem aplikacyjnym J2EE pochodzącym od dowolnego dostawcy.

Zobacz również:

Wielu dostawców, w tym m.in. IBM, BEA Systems, Oracle i Sun, opracowało produkty programowe serwerów aplikacyjnych, które są oparte na standardowej specyfikacji J2EE. Jednakże niektórzy z tych dostawców wypuścili wersje oprogramowania ze specjalnymi rozszerzeniami, różniącymi ich produkty od innych. W rezultacie aplikacja napisana specjalnie na serwer aplikacyjny BEA niekoniecznie musi pracować na WebShere Application Server IBM-a. Przez program weryfikacyjny Javy przejdą jedynie aplikacje nie stosujące specjalnych rozszerzeń właściwych danemu dostawcy.

Sun i inni dostawcy wielokrotnie wyrażali obawy, że rozszerzenia dodawane do ofert poszczególnych dostawców a nie spełniające specyfikacji J2EE, mogą tworzyć niekorzystny obraz rynku w oczach klientów.

Java Verification Program, który ma być dołączony do zestawu testowego o nazwie Java Aplication Verificaton Kit dla przedsiębiorstw, ma zapobiegać niejasnym sytuacjom na rynku w zakresie kompatybilności. Aplikacje, do których zastosowano ten program mogą nosić logo "Java Verified".

Sun zamierza też udostępnić podobny zestaw testowy dla aplikacji projektowanych do pracy na platformach Java 2 Micro Edition, implementacji Javy zaprojektowanej dla małych urządzeń, takich jak telefony komórkowe.


TOP 200