Program antywirusowy dla systemu Windows wykryje również wady systemów Android i iOS

Microsoft Defender for Endpoint rozszerza się na terytorium mobilne. Firma wyjawiła, że oferta Enterprise Endpoint Security Antivirus zapewni również zarządzanie zagrożeniami i lukami w zabezpieczeniach dla systemów Android i iOS.

Microsoft zadba o bezpieczeństwo Androida i iOS? / Fot. Pixabay, Pexels.com

Microsoft zadba o bezpieczeństwo Androida i iOS? / Fot. Pixabay, Pexels.com

Microsoft Defender for Endpoint będzie współpracował ze wszystkimi głównymi platformami dla stacji roboczych, serwerów, a także urządzeń mobilnych, chroniąc je przed lukami w zabezpieczeniach, złośliwym oprogramowaniem lub oprogramowaniem ransomware.

Sprawdź: CPU Z

Zobacz również:

  • KE zamierza oskarżyć kolejny raz Microsoft o złamanie ustawy antymonopolowej
  • Duże zmiany w komunikatorze WhatsApp
  • Seria Galaxy S21 oraz Galaxy S22 z One UI 6.1 na pokładzie

"Zarządzanie zagrożeniami i lukami w zabezpieczeniach w programie Microsoft Defender for Endpoint stale monitoruje i identyfikuje dotknięte urządzenia, ocenia powiązane zagrożenia w środowisku oraz zapewnia inteligentne ustalanie priorytetów i zintegrowane przepływy pracy, aby bezproblemowo eliminować luki w zabezpieczeniach. " - podała firma w swoim ogłoszeniu.

Firmy uzyskają teraz uzyskać dostęp do nowych możliwości oceny podatności na zagrożenia, takich jak np. ocena podatności wersji systemu operacyjnego Android na wbudowanych urządzeniach z Androidem.

Jeśli chodzi o osobiste urządzenia mobilne w systemie Android Enterprise z profilem do pracy, obsługiwane będą tylko aplikacje zainstalowane w profilu do pracy. W przypadku innych trybów BYOD, ocena podatności aplikacji na zagrożenia nie będzie domyślnie dostępna.

Zobacz: Windows 11

Jest to natomiast funkcja, którą administratorzy mogą aktywować za pomocą programu Microsoft Endpoint Manager.

Jeśli chodzi o iOS, administratorzy mogą spodziewać się oceny podatności na zagrożenia wersji iOS na wykorzystywanych urządzeniach iOS/iPadOS. Jeśli chodzi o ocenę podatności poszczególnych aplikacji na urządzeniach z systemem iOS, Microsoft twierdzi, że nie jest to część tej wersji i funkcja zostanie dodana w późniejszym terminie.

Microsoft po raz pierwszy zaczął rozszerzać obsługiwane platformy dla Microsoft Defender for Endpoint w zeszłym roku, kiedy dodał macOS. Zeszłego lata został też dodany Linux.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200