Pracownicy Wall Street emigrują za chlebem

Bankierzy i brokerzy z Nowego Jorku chcą uciec od finansowego chaosu i porzucają niepewne posady, przenosząc się na Florydę, do Chicago, Milwaukee, Wigrinii czy nawet do Azji.

Nowy Jork straci teraz utalentowanych pracowników, ale małe firmy doradcze mają ogromną szansę na rozwój. Będą teraz w stanie zatrudnić najwyższej klasy specjalistów, o których dawniej nie mogły nawet marzyć.

Stan Nowy Jork do tej pory słynął z najwyższych pensji dla doradców finansowych, z przeciętnym wynagrodzeniem na poziomie 131660 USD rocznie (dane amerykańskiego Bureau of Labor z 2007 r.). Na drugim miejscu był stan Colorado ze średnią pensją 119590 USD, a na trzecim Massachusetts - 116170 USD.

Zobacz również:

  • Nowy członek zarządu Microsoft
  • Wzrasta znaczenie Bayer Digital Hub w Warszawie
  • Microsoft zacznie ujawniać wynagrodzenia w ogłoszeniach o pracę

Najgorzej finansiści byli opłacani w Idaho - zarabiali tu średnio 50980 USD, poniżej 60 tys. otrzymywali także w Zachodniej Wirginii, Północnej Dakocie, Nebrasce, Kentucky i na Alasce.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200