Praca dzięki hobby

Z badań firmy Office Angels wynika, że ciekawe zainteresowania umieszczone w CV mogą wpłynąć na decyzję pracodawcy o zaproszeniu kandydata na rozmowę.

Spośród badanych pracodawców, aż 75% przyznało, że interesujące hobby może być przyczyną, dla której zdecydują się zaprosić wybranego kandydata na rozmowę kwalifikacyjną. Dzieje się tak szczególnie często, jeżeli na ofertę pracy przychodzi wiele odpowiedzi od kandydatów o podobnych kwalifikacjach. Pracodawca nie mogąc poświęcić czasu wszystkim osobom, wybiera tych kandydatów, którzy wydają się najatrakcyjniejsi.

Okazuje się jednak, że nie każdy sposób spędzania wolnego czasu może zachęcić pracodawcę do rozmowy z kandydatem. Z badań wynika, że źle odbierane są osoby uprawiające sporty ekstremalne. Pracodawcy sądzą, że zarówno w życiu osobistym jak i w pracy taki kandydat potrzebuje ciągłych wyzwań, adrenaliny i ryzyka, a pracodawcy wolą raczej odpowiedzialnych pracowników. Złe nastawienie wywołuje też częste odwiedzanie dyskotek i klubów. Tacy kandydaci postrzegani są jako utracjusze, nastawieni na rozrywkę, a nie na sumienną pracę.

Zobacz również:

  • Wzrasta znaczenie Bayer Digital Hub w Warszawie
  • Polska jest dobrze przygotowana na pracę zdalną

Wynika z tego, że wypełniając rubrykę zainteresowania należy być bardzo ostrożnym. Przede wszystkim zaś należy pamiętać o tym, aby posiadać choć podstawowe informacje o hobby, które uznając za atrakcyjne wpisujemy do CV. Może się przecież okazać, że potencjalny pracodawca to prawdziwy hobbysta, który rozmowę z kandydatem rozpocznie od omówienia „wspólnych” zainteresowań.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200