Powstała marka NTT Ltd, zniknie Dimension Data Polska

NTT Ltd to nowa globalna marka dostawcy usług IT, powołana przez japoński koncern NTT Corporation. Firma z siedzibą w Londynie będzie "spinać" działalność firm należących do grupy NTT w 73 krajach, w tym w Polsce.

Jun Sawada, prezes NTT Corpotation

NTT Ltd zintegruje zasoby 28 różnych spółek, w tym NTT Security, NTT Communications i Dimension Data, w jeden biznes o wartości 11 miliardów dolarów. Jeżeli połączyć możliwości NTT Ltd. oraz NTT Data, powstaje 5. co do wielkości globalny dostawca rozwiązań technologicznych i biznesowych - przekonuje Jun Sawada, prezes i dyrektor generalny NTT Corporation. "W przyszłości zintegrujemy nasze działania w ramach jednego NTT, aby przyczynić się do stworzenia inteligentniejszego i lepszego świata poprzez cyfrową transformację" - czytamy w oficjalnym komunikacie prasowym.

W Polsce firma NTT była dotychczas "reprezentowana" przez firmę Dimension Data Polska (100. miejsce w rankingu Computerworld TOP200 Edycja 2019). Z kolei do grupy NTT Data należy w Polsce firma itelligence (119. miejsce w rankingu Computerworld TOP200).

Zobacz również:

  • Najcenniejsze światowe marki – ranking zdominowały firmy technologiczne

Jak wyjaśnia Andrew Coulsen, CEO NTT Ltd. na Europę, sytuacja nie wpływa na bieżącą działalność spółki w Polsce. "W najbliższych miesiącach dokonamy rebrandingu firmy, zmieni się logo na materiałach firmowych, w naszych biurach. Zachowujemy ciągłość działalności i jesteśmy tą samą firmą ale przechodzimy proces zmiany na markę NTT" - mówi Coulsen. Prezes NTT Ltd. Europe ma nadzieję, że proces ten zakończy się do 1 października 2019 r.

Pytanie, jak cała operacja wpłynie na ofertę Dimension Data Polska (NTT Ltd). Póki co firma świadczy usługi doradcze, m.in. w zakresie cyberbezpieczeństwa, dostarcza także usługi zarządzane i rozwiązania chmurowe (chmura publiczna, korporacyjna chmura prywatna i backup w chmurze). Dzięki połączeniu z NTT Ltd uzyska jednak dostęp do szerszego zakresu usług i można oczekiwać, że z tej możliwości skorzysta - jak powiedział Computerworldowi Andrew Coulsen, klienci w Polsce już teraz mogą korzystać z usług NTT Security i NTT Communications.

"Z czasem portfolio usług ma być jeszcze łatwiej i szybciej dostępne dzięki uproszczeniu i standaryzacji usług" - powiedział Andrew Coulsen.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200