Powstaje Małopolski Park Technologii Informacyjnych

Rusza budowa Małopolskiego Parku Technologii Informacyjnych, nowej inwestycji Krakowskiego Parku Technologicznego na terenie kampusu Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie-Pychowicach.

Krakowski Park Technologiczny realizuje projekt "Małopolski Park Technologii Informacyjnych - Ośrodek Innowacyjności Krakowskiego Parku Technologicznego" (MPTI), który znajduje się na liście projektów kluczowych Programu Operacyjnego Innowacyjna Gospodarka, Działanie 5.3. Koszty całkowite inwestycji wynoszą ponad 109 mln zł.

W budynku o powierzchni 12 tys. m kw. znajdzie się powierzchnia biurowa, laboratoria oraz przestrzeń dla świadczenia usług szkoleniowych, informacyjnych i doradczych. Swoją siedzibę oraz wsparcie znajdą tu małe i średnie firmy z sektora IT, równocześnie budynek będzie stanowił zaplecze infrastrukturalne dla funkcjonowania Małopolskiego Klastra Technologii Informacyjnych, który skupia kilkadziesiąt firm i instytucji działających na obszarze Małopolski.

Jak podkreślają przedstawiciele Krakowskiego Parku Technologicznego, systematycznie budowane obiekty uniwersyteckie na terenie kampusu Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie-Pychowicach znajdują się tuż obok siedzib takich firm jak: Ericpol, Onet, Motorola. W najbliższej przyszłości powstanie tu synchrotron, służący prowadzeniu badań, które następnie mogą być wdrażane m.in. przez firmy działające na tym obszarze. Krakowski Park Technologiczny, dzięki z pomocą MPTI będzie stymulował powstanie innowacyjnego środowiska (nauki, biznesu, administracji), wpływając na rozwiązanie największego problemu z jakim boryka się polska gospodarka czyli transferu technologii z nauki do biznesu.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200